Connect with us

Законодавство

Звільнення з військової служби за власним бажанням

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав військовослужбовців та цивільних громадян України в умовах воєнного стану» № 9621, яким передбачається, що військовослужбовці строкової військової служби звільняються із служби також у зв’язку із закінченням встановлених строків військової служби – у строки, визначені Указом Президента України, але не пізніше, ніж через 30 днів після закінчення визначеного в законодавстві строку військової служби.

Також запропоновано нову підставу для звільнення – за власним бажанням – у разі подання військовослужбовцем рапорту безпосередньому керівнику щодо порушення його прав, як військовослужбовця, і невирішення порушених у рапорті відповідних питань, які відповідають повноваженням командирів (військових посадовців), протягом 7 днів від зафіксованого дня подачі рапорту, або відсутності відповіді на рапорт.

Передбачено й унормувати порядок надання відповідного статусу громадянам, які можуть претендувати на передбачені у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пільги.

Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Окрім того, громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації заборонятиметься зміна місця проживання без інформування (замість дозволу – ред.) посадової особи. Інформувати громадяни зможуть як особисто на місці розташування відповідних підрозділів, так і через інформаційно-телекомунікаційні системи, поширені публічно (розміщені на офіційних сайтах, сторінках у соціальних мережах) контактні телефони, адреси електронної пошти.

При цьому доповненням до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» пропонується встановити, що:

– конституційне право громадян вільно залишати територію України та в будь-який час повернутися в Україну не може бути обмежене, у тому числі в умовах воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, крім як у визначених у цьому Законі випадках;

– за встановлені випадки, коли рішення, дії чи бездіяльність посадових і службових осіб призвели до порушення права громадян вільно залишати територію України та в будь-який час повернутися в Україну відповідно до норм цього Закону, посадові і службові особи несуть відповідальність відповідно до ст. 367 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, розширено перелік осіб, які можуть виїхати за кордон під час воєнного стану

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.