Connect with us

Законодавство

Звітності ЄСВ і ПДФО будуть об’єднані

Про це йдеться в тексті проекту Закону №1057, від 29 серпня 2019 року. Положеннями законопроекту передбачено внесення змін до Закону України, який виконує регулюючу функцію і визначає порядок здійснення збору і обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Мета створення проекту Закону полягає в регулюванні питань звітності. Зокрема, передбачається можливість надання єдиної звітності, по вищевказаному страховому внеску і податку на дохід фізичних осіб.

Закон допоможе спростити систему ведення звітності, адміністрування оподаткування доходів фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Поряд з цими поліпшеннями, передбачається значно зменшити обсяг і кількість звітності в податковій сфері. Народні обранці підтримали проект 318 голосами «За», і пізніше, шляхом голосування, визначили доцільність скорочення часу на підготовку проекту Закону до другого читання вдвічі.

Законодавство

Набір іноземців на навчання доручать центру міжнародної освіти

Міністерство освіти і науки України опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541».

Проект розроблено відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 684 з метою удосконалення правового регулювання здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства, які прибувають в Україну на навчання.

Відповідно до проекту «Порядок організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства» та «Порядок видачі іноземцям та особам без громадянства запрошень на навчання (стажування) в Україні та їх реєстрації» викладено у новій редакції та уповноважено державне підприємство «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України на:

  • організацію набору іноземців на навчання;
  • ведення електронного журналу обліку запрошень на навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства;
  • реєстрацію запрошень на навчання (стажування), заповнених закладами освіти і науковими установами, в електронному журналі.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 13 грудня 2019 р. на електронну адресу m_globa@mon.gov.ua.

Читати далі

Законодавство

Підприємцям з інвалідністю, отриманою в АТО, – державну підтримку

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо розвитку власної справи фізичною особою-підприємцем з інвалідністю, отриманою внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції» № 0960.

Запропоновано внести зміни до ст.ст. 14-1, 14-2, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якими передбачити, що:

фізичній особі – підприємцю з інвалідністю, отриманою внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення надається безповоротна одноразова фінансова допомога на розвиток власної справи.

На думку ініціаторів законопроекту, він покликаний усунути несправедливість  в розподілі держпідтримки, адже відповідно до ч. 3 ст. 14-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємствам та організаціям осіб з інвалідністю надається державна допомога у вигляді пільг з оподаткування, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, а фізичні особи – підприємці з інвалідністю такої підтримки позбавлені.

Читати далі

Законодавство

Строки накладення стягнень за нетверезе кермування можуть збільшити

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо зміни строків накладення адміністративних стягнень за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції» № 2455.

Законопроектом, з метою позбавлення можливості уникнення адміністративної відповідальності за протиправні діяння, запропоновано внести зміни до ст. 38 КУпАП в частині збільшення строків накладення адміністративного стягнення та встановити, що:

  • адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 130 цього Кодексу, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення (зараз 3 місяці).

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.