Законодавство
Затверджено Порядок ведення Державного реєстру хімічних речовин
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру хімічних речовин» від 20 серпня 2024 р. № 946.
Згідно з ним Реєстр входить до підсистеми переліків та реєстрів Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки, що є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи “ЕкоСистема”, а його держателем та адміністратором є Міндовкілля.
Користування Реєстром є безоплатним.
Внесення відомостей про хімічні речовини до Реєстру здійснюється посадовою особою Міндовкілля, що є публічним реєстратором та створювачем Реєстру, протягом трьох робочих днів на підставі рішення Міндовкілля про державну реєстрацію хімічних речовин.
Читайте також: Канабіс більше не особливо небезпечний наркотик
Відомості про хімічні речовини вносяться до Реєстру на основі даних суб’єктів господарювання (заявників) під час державної реєстрації хімічних речовин відповідно до вимог, встановлених Технічним регламентом щодо безпечності хімічної продукції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2024 р. № 847.
Інформування заявника про внесення до Реєстру інформації про державну реєстрацію хімічних речовин здійснюється Міндовкіллям шляхом надсилання повідомлення в електронній формі, передбаченого Технічним регламентом щодо безпечності хімічної продукції, в електронний кабінет користувача (заявника) Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки протягом п’яти робочих днів з дня внесення відомостей про хімічні речовини до Реєстру.
У разі коли заявник для проведення державної реєстрації хімічної речовини не надав запити на збереження конфіденційності такої інформації разом із заявою про проведення державної реєстрації хімічної речовини, у Реєстрі також зазначається така інформація про хімічну речовину:
1) ступінь чистоти хімічної речовини, ідентифікатори домішок та добавок, якщо такі дані впливають на класифікацію небезпечності;
2) діапазони масової кількості хімічної речовини, яку заявник виробляє, імпортує або надає на ринку;
3) повні звіти про дослідження та надійні резюме дослідження;
4) інша інформація, яка зазначається у паспорті безпечності хімічної продукції, але яка не зазначена у пункті 8 цього Порядку;
5) торгові назви хімічної речовини.