Законодавство
Щорічне погодження фінпоказників держпідприємств: затверджено Порядок
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2024 р. № 984, якою визначено організаційні засади щорічного погодження Мінфіном (в окремих випадках – за додатковою участю Кабінету Міністрів України) пропозицій органів управління державних унітарних підприємств, загальних зборів господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, які є суб’єктами природних монополій або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн грн щодо окремих фінансових показників, а саме коефіцієнтів рентабельності, ліквідності та платоспроможності, а також обсягів виплат на користь держави, бюджетного фінансування та квазіфіскальних операцій, які включатимуться до листа очікувань власника, а також до фінансових планів, стратегічних планів розвитку та інвестиційних планів на середньострокову перспективу суб’єктів господарювання державного сектору економіки.
Дія затвердженого Порядку поширюється на таких суб’єктів господарювання державного сектору економіки, як державні унітарні підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, які є суб’єктами природних монополій або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн грн.
Читайте також: Присутність податківців при інвентаризації
Метою погодження Мінфіном окремих фінансових показників, а також обсягів виплат на користь держави, бюджетного фінансування та квазіфіскальних операцій є забезпечення дотримання балансу між обсягами виплат на користь держави та розвитком суб’єкта господарювання, а також запобігання виникненню фіскальних ризиків, пов’язаних із діяльністю суб’єктів господарювання, та/або своєчасного реагування у частині мінімізації їх впливу на показники державного бюджету.
Для цілей Порядку державним унітарним підприємством, господарським товариством, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку якого перевищує 50 млн грн, вважається державне унітарне підприємство, господарське товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, яке за результатами фінансово-господарської діяльності фактично отримало в минулому році та/або планує отримати в поточному або плановому році за показником «чистий фінансовий результат» (прибуток) 50 млн. гривень і більше.
Визначені Порядком строки подання та погодження відповідних пропозицій не застосовуються під час формування річних фінансових та інвестиційних планів на 2025 р., стратегічних планів розвитку та інвестиційних планів на середньострокову перспективу, першим плановим роком для яких є 2025 р.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.