Connect with us

Законодавство

Штраф за неоновлення військово-облікових даних можна буде сплатити з 50% «знижкою»

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 12093 щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Зокрема новою ст. 279-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується встановити, що у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій вона зазначає що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки упродовж трьох днів після отримання такої заяви зобов’язаний перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності, та з дотриманням вимог ст. 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки визначає розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.

Читайте також: Військовозобов’язаного, який ухилився від призову, але визнав вину, розкаявся і під час судового провадження вже проходить військову службу, може бути звільнено від відбування покарання

У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, то копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або у її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

Також новою ст. 300-3 цього Кодексу передбачено визначити, що у разі, якщо постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення, передбачене ст. 210, 210-1 цього Кодексу, винесена в порядку передбаченому ст. 279-9 цього Кодексу, і особа упродовж 10 календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили сплатила не менше, ніж 50 відсотків розміру штрафу за постановою про накладення адміністративного стягнення, така постанова вважається виконаною.

У разі несплати штрафу особою, що вчинила правопорушення, передбачене ст. 210, 210-1 цього Кодексу, протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення, така постанова підлягає примусовому виконанню.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.