Connect with us

Законодавство

Судові рішення переглядатимуть за виключними обставинами після спливу 10 років у зв’язку з рішеннями ЄСПЛ

Опубліковано

Верховна Рада прийняла за основу  проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 14 лютого 2024 року № 1-р(II)/2024 щодо гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням Європейського суду з прав людини № 11508.

Читайте також: Коли скальпель стає кухонним ножем. Як українські суди вміло спотворюють практику ЄСПЛ

Змін зазнали норми процесуальних кодексів, які визначають порядок і строк подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами.

Зокрема норми ч. 3 ст. 321 ГПК, ч. 3. ст. 424 ЦПК і ч. 3 ст. 363 КАСУ, визнані неконституційними викладено в такій редакції:

«Строки, визначені в частині другій цієї статті, не можуть бути поновлені, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини.

Може бути поновлений строк для перегляду судового рішення за виключними обставинами у зв’язку з рішенням Європейського суду з прав людини, яке набуло статусу остаточного, після спливу десяти років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили за умови, що заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами подана в строк, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.