Connect with us

В Україні

ВАКС почав розгляд «справи Клюєва»

Опубліковано

Шістнадцятого квітня колегія суддів Вищого антикорупційного суду розпочала розгляд по суті справи колишнього першого віце-прем’єр-міністра України щодо заволодіння і розтрати бюджетних коштів на суму майже 200 млн грн.

Про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє у Фейсбуці. «Оскільки, за версією органів досудового розслідування, обвинувачений з 2014 року переховується від слідства на території країни, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, ВАКС вирішив викликати його до суду повістками, оприлюдненими на сайті Офісу Генерального прокурора та в медіа», – йдеться в повідомленні. Наступне засідання призначено на 13 травня. Додамо, що підготовчий розгляд справи тривав із жовтня 2023 року, а наразі ухвалу суду скеровано до органів адвокатського самоврядування для вирішення питання притягнення адвокатів обвинуваченого до відповідальності у зв’язку з неявкою до суду з неповажних причин.

Читайте також: 108 млн грн доходу міністрів у 2024 році: аналіз декларацій

За даними слідства, у 2010 році перший віцепрем’єр-міністр у змові з головою Держінвестицій організував незаконне виділення бюджетних коштів у розмірі близько 170 млн грн ВАТ «Завод напівпровідників», бенефіціарним власником якого він став у 2008 році для, нібито, розвитку інноваційного проекту. Насправді ж він привласнив ці бюджетні кошти. Згодом особи, використовуючи аналогічну схему, перевели на рахунки підконтрольних товариств 25,3 млн грн ніби для сприяння розвитку енергозбережних технологій. Фактично їх також було розтрачено, і ці дії завдали збитків на суму майже 200 млн грн.

Як уточнили в САП, досудове розслідування у справі розпочали в 2014 році, у 2019 році справу передали за підслідністю до НАБУ. Дії колишнього першого віцепрем’єр-міністра кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, а ексголови Державного агентства – ч. 5 ст. 191 КК України. Зважаючи на те, що колишній перший віце-прем’єр-міністр перебуває в розшуку, стосовно нього здійснювалося спеціальне досудове розслідування «in absentia».

Читайте також: Важливість якості добору суддів. Рекордні 8 549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою п’ятого добору?

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.