Події
Суддівська освіта: новий рівень партнерства. Підписано меморандум про співпрацю з Офісом Ради Європи в Україні й НШСУ

Двадцять шостого червня в Києві Національна школа суддів України та Офіс Ради Європи в Україні підписали Меморандум про співпрацю. Це знакова подія для суддівської освіти в Україні, яка стала продовженням багаторічної плідної співпраці НШСУ з низкою проектів РЄ. Угоду укладено в межах реалізації проекту Ради Європи «HELP (Освіта з прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни».
Читайте також: Стратегічні орієнтири правового й наукового забезпечення екологічної безпеки
Документ підписали ректор НШСУ Микола Оніщук та Керівник Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак. Він закріплює спільну мету – посилення суддівської освіти через впровадження європейських стандартів у сфері правосуддя, прав людини, верховенства права та судової етики.
У межах Меморандуму сторони домовилися про інтеграцію курсів HELP до навчальних програм Національної школи суддів України, забезпечення доступу до онлайн-платформи HELP для суддів і тренерів, організацію спільних інформаційно-просвітницьких та освітніх заходів, надання технічної й організаційної підтримки для сталого впровадження співпраці, а також вивчення додаткових напрямів взаємодії відповідно до стандартів Ради Європи у сфері прав людини.
Читайте також: Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування
Під час церемонії підписання меморандуму було здійснено огляд уже реалізованої співпраці та обговорено перспективні ініціативи, спрямовані на зміцнення правової держави та стійкість судової системи України в умовах воєнних викликів. При цьому керівниця Програми HELP Ана-Марія Телбіс відзначила зусилля Національної школи суддів України щодо інтеграції курсів HELP у систему підготовки суддів та запевнила в подальшій підтримці й розвитку співпраці з боку Ради Європи.
Уточнимо, платформа HELP є важливим джерелом підвищення кваліфікації представників юридичних професій, зокрема суддів. На сьогодні на платформі зареєстровано 20 577 користувачів з України. Протягом останніх 2,5 року проведено 13 тьюторських курсів за участі суддів, 266 із яких успішно завершили навчання та отримали відповідні сертифікати.
Підготував Максим БОНДАР, спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України