Законодавство
Особливості формування груп у дитсадку в умовах надзвичайного або воєнного стану

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 липня 2025 р. № 818, якою визначено основні засади функціонування суб’єктів освітньої діяльності за деякими типами організації освітньої діяльності, визначеними ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», а саме: ясла, дитячий садок, мобільний дитячий садок, сімейний (родинний) садок, міні-садок, центр педагогічного партнерства, центр розвитку дитини.
Затвердженим Положенням, зокрема передбачено, що суб’єкти освітньої діяльності можуть поєднувати різні типи організації освітньої діяльності, утворюючи для цього окремі структурні підрозділи та/або групи вихованців.
Читайте також: Повернення в Україну викрадених рф дітей
При цьому в умовах надзвичайного або воєнного стану в Україні, оголошеного у порядку, визначеному законодавством, у державних, комунальних закладах дошкільної освіти, що функціонують за такими типами організації освітньої діяльності як ясла, дитячий садок, центр розвитку дитини, дошкільних підрозділах державних, комунальних закладів загальної середньої освіти, що функціонують за зазначеними типами організації освітньої діяльності, створюються окремі різновікові групи для вихованців, які не відвідують відповідний заклад протягом двох місяців.
Вихованець, який був вимушений змінити адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) та/або залишити попереднє місце здобуття дошкільної освіти за заявою одного з батьків (у паперовій або електронній формі), переводиться на період його відсутності до складу окремої різновікової групи, а у разі втрати зв’язку з батьками такого вихованця наказом керівника державного, комунального закладу дошкільної освіти, керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти переводиться до складу окремої різновікової групи на строк до припинення або скасування воєнного стану відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану».
У разі повернення вихованця до задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за заявою одного з батьків наказом керівника державного, комунального закладу дошкільної освіти такого вихованця переводять із складу окремої різновікової групи до складу відповідної вікової групи.
У разі повернення вихованця до державного, комунального закладу дошкільної освіти, дошкільного підрозділу державного, комунального закладу загальної середньої освіти та відсутності вільних місць за згодою одного з батьків такий вихованець переводиться до іншого суб’єкта освітньої діяльності із збереженням всіх гарантій на здобуття дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та рішеннями (у разі їх ухвалення) органів місцевого самоврядування.
Дія цього Положення не поширюється на заклади дошкільної освіти, дошкільні підрозділи спеціальних закладів загальної середньої освіти або інших юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, що організовують та провадять освітню діяльність за типом організації освітньої діяльності – спеціальний дитячий садок.
Водночас, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.