Законодавство
Куди подінеться майно, покинуте на кордоні?
Набрав чинності спільний наказ Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку взаємодії органів Державної прикордонної служби України та Державної фіскальної служби України під час виявлення ознак порушень митних правил, а також виявлення майна, яке не має власника або власник якого невідомий» від 18 жовтня 2018 р. № 849/828.
Службова особа охорони державного кордону (далі – ОДК), у разі виявлення поза контрольним пунктом пропуску чи в’їзду-виїзду через державний кордон осіб, у діях яких вбачаються ознаки порушення митних правил, повинна:
- вжити заходи з припинення неправомірних дій;
- проінформувати центр управління службою про затримання осіб і предметів правопорушення (старший зміни центру повинен протягом 30 хвилин повідомити начальника органу ОДК та направити оперативну групу);
- скласти акт про виявлення;
- забезпечити збереження предметів правопорушення та унеможливити доступ до них сторонніми особами;
- передати до адміністративно-оперативної групи затриману особу разом з актом , предметами, іншими виявленими документами.
Оперативна група повинна прибути протягом 3 годин з моменту виявлення правопорушення та:
- прийняти супровідні документи та затриманих осіб, ключі до транспортного засобу, тощо;
- перевірити отримані документи;
- провести опитування правопорушників та можливих свідків;
- скласти схему місця виявлення правопорушення за участі особи органу охорони кордону;
- здійснити доставку порушника до місця тимчасового тримання органу охорони державного кордону; тощо.
Вилучені предмети (наприклад транспортні засоби, ящики, і т.ін.) разом з супроводжувальними документами передаються посадовій особі митниці ДФС, яка має прибути на місце правопорушення протягом 3 годин поза межами пункту пропуску, чи негайно – в межах пункту.
Посадові особи органу митниці ДФС мають право збирати пояснення не лише від порушників чи свідків, а також і від службових осіб органу ОДК.
Описані процедури також супроводжують виявлення працівником органу ОДК безхазяйного майна, яке транспортується оперативною групою та передається до відповідного ГУ ДФС на адміністративній території, де виявлено майно.
Знайдене майно передається щомісяця разом з копією акта про виявлення та актом приймання-передавання,
Водночас втратив чинність наказ Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства доходів і зборів України від 3 жовтня 2013 р. № 947/525.
You must be logged in to post a comment Login