Законодавство
Як перевірятимуть підрозділи МВС?
Вступив у силу наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку проведення перевірок діяльності структурних підрозділів апарату МВС, Національної гвардії України, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС» від 6 листопада 2018 р. № 888.
Порядок визначає процедуру перевірок, але не поширюється на проведення контрольних заходів підрозділами внутрішнього аудиту, перевірки стану охорони державної таємниці, тощо.
Перевірки проводяться як планові, так і позапланові на підставі планів їх проведення чи надходження інформації про порушення підрозділами МВС законів чи інших правових актів відповідно.
Перевірки поділяються за призначенням на:
- Комплексні – перевірки з дотримання вимог актів законодавства, наказів і доручень МВС за всіма напрямами діяльності, передбаченими планом-завданням на перевірку. Така перевірка об’єкта перевірки проводиться не частіше 1 разу на 3 роки з урахуванням ризиків діяльності.
- Цільові – перевірки, під час яких перевіряється 1 або декілька напрямів діяльності. Цільова перевірка об’єкта перевірки проводиться не частіше 1 разу на 1 рік з урахуванням ризиків діяльності.
- Контрольні – проводяться з метою визначення стану усунення порушень і недоліків, виявлених під час попередніх перевірок чи реалізації рекомендацій, наданих під час попередніх перевірок. Проводиться така перевірка не раніш як через 6 місяців після попередньої перевірки, якщо відповідних строків не встановлено дорученням керівництва МВС.
Строк проведення перевірки визначається з урахуванням обсягу, характеру її завдань та складності, проте може становити не більше 15 робочих днів, за винятком встановлення строків іншими законодавчими документами. У разі потреби строк перевірки може бути продовжено керівництвом МВС до 20 робочих днів.
Про проведення планової перевірки об’єкт повідомляється надісланою копією наказу не пізніше ніж за 5 робочих днів до дати її початку.
Комісія має право безперешкодного доступу на територію та до приміщень об’єкта перевірки, ознайомлюватися з необхідними документами, копіювати їх, отримувати від працівників об’єкта перевірки усні й письмові пояснення з питань, що стосуються перевірки, тощо.
Працівники об’єкта перевірки можуть вимагати від членів комісії пред’явлення документів, що посвідчують їх особу, надавати їм зауваження, пояснення щодо предмета перевірки, оскаржувати дії комісії.
За результатами перевірки протягом 5 робочих днів з дня, наступного після закінчення перевірки, складається довідка та надсилається керівникові об’єкта перевірки.
You must be logged in to post a comment Login