Connect with us

Законодавство

Орендувати майно банків-банкрутів можна дешевше нижчої ціни

Набрало чинності рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб «Про затвердження Змін до Положення про оренду майна неплатоспроможних банків» від 8 листопада 2018 р. № 3017.

Положення затверджене рішення Фонду від 15 лютого 2018 р. № 465.

Доповненням до п. 2 розділу І визначено, що Положення не поширюється на майно неплатоспроможного банку, що передається в оренду іншому неплатоспроможному банку.

Мінімальна розрахункова орендна плата визначається відтепер незалежно від площі нерухомого майна банку, яка раніше була встановлена у розмірі 50 кв. м за п. 1 розділу V.

Новими абз. 2, 3 п. 1 розділу V встановлено, що плата за користування нерухомим майном може бути відмінною від мінімальної на 30% в бік зменшення, без проведення збору індикативних пропозицій. Якщо пропозиція щодо орендної плати потенційного орендаря перевищує розмір мінімальної розрахункової орендної плати, проведення збору індикативних пропозицій не вимагається.

У разі проведення збору індикативних пропозицій максимальне відхилення орендної плати від розрахункової в бік зменшення не встановлюється, якщо таке відхилення обґрунтоване неплатоспроможним банком та/або запропонована орендна плата не є меншою за найбільшу цінову пропозицію, отриману за результатами збору індикативних пропозицій, або пропозиції від потенційних орендарів відсутні.

Для уникнення недоотримання орендних платежів Фонд може укласти договір оренди строком до 45 днів включно за ціною, що є нижчою, ніж мінімальна плата, за умови проведення збору індикативних пропозицій під час дії такого договору (нова редакція п. 2 розділу V).

Доповненням до п. 3 розділу VI визначено, що Фонд має право, поряд з іншими раніше визначеними, приймати рішення про збільшення орендованих площ, зміну орендаря та зменшення орендної плати.

За новим п. 5 розділу VI допускається продовження договорів оренди на строк до 45 днів включно за ціною, що є нижчою мінімальної орендної плати окремим рішенням Фонду з метою недопущення втрати орендних платежів та/або попиту на об’єкт оренди.

Законодавство

Під час карантину молодших спеціалістів акредитують без експертної комісії

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. N 978» від 27 травня 2020 р. № 412.

Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978, доповнено пунктом 14-1, відповідно до якого, на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, акредитація напрямів підготовки, спеціальностей, освітньо-професійних програм за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст проводитися без перевірки експертною комісією.

У такому разі МОН за результатами попередньої експертизи поданих матеріалів готує висновок про можливість акредитації напряму підготовки, спеціальності, освітньо-професійної програми за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст і подає його до Акредитаційної комісії. Подальша процедура проводиться у порядку, передбаченому п.п. 12 і 13 цього Положення.

Новою редакцією абз. 4 п. 20 Положення встановлено, що за рахунок закладу освіти, який заявив про свою акредитацію, відповідно до законодавства здійснюється:

  • оплата послуг організаційного характеру, пов’язаних з проведенням акредитації напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми та оформленням сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, – у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, а з переоформленням, видачею копії, дубліката сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, виданого МОН, – у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, викладено у новій редакції пункти 21-1 і 21-2 Положення, якими визначено, що переоформлення сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, виданого МОН, здійснюється МОН у разі:

  • зміни найменування закладу освіти або його місцезнаходження;
  • реорганізації юридичних осіб, що мають сертифікати про акредитацію, шляхом їх злиття або приєднання однієї юридичної особи до іншої;
  • ліквідації або реорганізації, а також зміни найменування (місцезнаходження) структурного підрозділу закладу освіти, що має сертифікат про акредитацію;
  • зміни назви напряму підготовки, спеціальності.

У разі втрати (пошкодження) сертифіката про акредитацію напряму підготовки, спеціальності, освітньої програми, виданого МОН, закладу освіти видається дублікат такого сертифіката.

Читати далі

Законодавство

ВРП підтримала реорганізацію Верховного Суду України та новий порядок формування ВККС

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП № 1551/0/15-20 про надання консультативного висновку щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування», який надійшов з Офісу Президента України.

Законопроектом, зокрема, врегульовуються нагальні питання щодо реорганізації Верховного Суду України та статусу суддів Верховного Суду України, визначення кількості суддів у суді, порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України тощо.

У консультативному висновку ВРП зазначено, зокрема, що Конституційний Суд України, рекомендуючи Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства у відповідність до прийнятого рішення, фактично запропонував порядок його виконання через механізм законодавчого врегулювання, у тому числі й щодо припинення Верховного Суду України.

Крім того, ВРП підтримала норми законопроекту щодо формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, однак вважає за доцільне визначити принцип формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, де більшість її складу мають становити судді, відповідно до Висновку Венеційської комісії щодо змін до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного Суду та органів суддівського врядування, прийнятого на її 121-му пленарному засіданні (Венеція, 6–7 грудня 2019 р.).

На думку ВРП, запропоновані законопроектом зміни дадуть змогу якнайшвидше сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та, як наслідок, запустити процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів та вирішувати інші питання суддівської кар’єри.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя в цілому підтримує проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» за умови доопрацювання його окремих положень.

Ознайомитись з повним текстом рішення ВРП № 1551/0/15-20 можна за цим посиланням.

Читати далі

Законодавство

Розмитнення євроблях без штрафів можуть знову продовжити

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Митного Кодексу України щодо відповідальності за перевищення строку тимчасового ввезення на митну територію України транспортних засобів особистого користування» № 3539.

Пропонується доповнити розд. XXІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України пунктом 9-7, яким надати можливість особам, які ввезли транспортні засоби на митну територію України завершити митні формальності протягом 180 днів з моменту прийняття цього закону без застосування до них штрафних санкцій, а саме:

тимчасово, протягом 180 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом не застосовується відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, що визначена ч. 6 ст. 481 цього Кодексу, та за перевищення встановленого ст. 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, що визначена ч. 6 ст. 470 цього Кодексу.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до Положення про оренду майна неплатоспроможних банків
||
№ Документа: 3017
Дата прийняття: 08.11.2018
Дата набрання чинності: 02.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 05.12.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1382/32834
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Положення про оренду майна неплатоспроможних банків
||
№ Документа: 3017
Дата прийняття: 08.11.2018
Дата набрання чинності: 02.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 05.12.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1382/32834
Внутрішній номер документа: Немає