Законодавство
З 1 березня обов’язковому продажу підлягає 30% валютних надходжень
Набрав чинності Закон «Про валюту і валютні операції» від 21 червня 2018 р. № 2473-VIII.
Обіцяне уведення цим документом валютної лібералізації, про яке ми вже писали, втілилося у скасуванні та змінах понад 50-ти регуляторних актів.
Фізичні особи отримали можливість купувати валюту через Інтернет в межах 150 тис грн на день.
До еквівалента 150 тис грн на рік збільшено ліміт на перекази валютних коштів для фізичних осіб без відкриття рахунку і не лише через банки. Оператори поштового зв’язку також отримали право на надання фінансових послуг та здійснення валютних операцій.
Транскордонне переміщення валютних цінностей шляхом поштових відправлень тепер також дозволено, але тільки з оголошеною вартістю.
Фінансовий моніторинг за експортно-імпортними операціями проводитиметься щодо сум від 150 тис грн чи в еквіваленті.
Граничний строк розрахунків для бізнесу за експортно-імпортними контрактами збільшено від 6 місяців до 1 року (365 днів). В разі порушення строків розрахунків вже не передбачено санкції у вигляді позбавлення права здійснювати зовнішньоекономічну діяльність.
Банківські метали фізичні та юридичні особи мають право придбати близько 100 гр. на тиждень в еквіваленті 150 000 грн на день. Це обмеження не стосується спеціалізованих юридичних осіб.
Обов’язок продажу валюти експортерами залишається, але з 1 березня 2019 р. обов’язковому продажу підлягатиме 30% від загального обсягу (а не 50%). Для виплати зовнішніх запозичень дозволяється купувати та накопичувати іноземну валюту на особистих рахунках юридичних осіб.
Всі ці та низку інших послаблень затверджено Нацбанком у так званій «Дорожній карті валютної лібералізації».
Переміщати через кордон України без декларування і тепер можна лише суму, меншу від еквівалента 10 000 євро.
You must be logged in to post a comment Login