Законодавство
Дітей, що вчинили кримінальне домашнє насильство, до притулку не приймуть
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 23 січня 2019 р. № 43.
У Типовому положенні про притулок для дітей служби у справах дітей, та Типовому положенні про центр соціально-психологічної реабілітації дітей, затверджених постановами Уряду від 9 червня 1997 р. № 565 та від 28 січня 2004 р. № 87 відповідно, визначили, що до притулку та до центру приймаються діти, які зазнали будь-якої форми насильства, зокрема домашнього. Також приймаються діти, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, у разі неможливості проживання дитини з батьками, іншими законними представниками та за умови не настання контакту між постраждалою дитиною та дитиною, яка вчинила домашнє насильство (новий абзац п. 9 Положення № 565 та уточнення до абз. 4 п. 13 Положення № 87).
Діти, які вчинили домашнє насильство у вигляді актів насильства кримінального характеру до притулку та до центру не приймаються (уточнення до п. 10 Положення № 565 та до п. 16 Положення № 87).
Новими пп. 15-19 п. 4 Типового положення про службу у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, затвердженого постановою Кабміну від 30 серпня 2007 р. № 1068, уточнено, що Служба відповідно до її завдань:
- розробляє та організовує заходи щодо захисту прав та інтересів постраждалої від насильства дитини, та дитини, яка вчинила домашнє насильство;
- інформує постраждалу дитину, її батьків та винну дитину з її батьками про права дитини, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися;
- проводить профілактичні роботи з батьками за участю дітей, з можливим залученням представників Національної поліції;
- порушує перед держорганами питання про притягнення до відповідальності посадових осіб Служби у разі неналежного виконання ними обов’язків під час виявлення фактів домашнього насильства чи у роботі з постраждалими та винними дітьми;
- здійснює контроль над службами нижчих рівнів щодо захисту прав та законних інтересів дитини, яка постраждала від домашнього насильства, та дитини, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.
Такими ж положеннями доповнили і п. 4 Типового положення про службу у справах дітей районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою № 1068.
Місцевий центр соціальних служб здійснює заходи, зокрема, щодо надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги (доповнення до пп. 1 п. 8 Загального положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, затвердженому постановою Уряду від 1 серпня 2013 р. № 573).
Доповненням до п. 9 Загального положення дозволено місцевим центрам утворювати спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, зокрема це будуть мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та притулки у формі структурних підрозділів центру.
You must be logged in to post a comment Login