Законодавство
Як стати інспектором з органічного виробництва?
Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва» від 19 березня 2019 р. № 143.
Щоб отримати свідоцтво інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції особа-кандидат повинна мати як мінімум рівень «бакалавр» з аграрної освіти, досвід роботи в аграрній сфері та/або сфері харчової промисловості не менше 3 років та спеціальні знання у сфері органічного виробництва; чи мати рівень освіти «бакалавр», досвід роботи не менше 5 років та спеціальні знання у вказаній сфері.
При тому, інспектором не може бути фізична особа, яка перебуває на державній службі, у трудових та/або цивільно-правових відносинах з операторами та/або з органами виконавчої влади, що здійснюють державне управління та регулювання у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.
Для підтвердження знань кандидати складають кваліфікаційний іспит. Не пізніше ніж за 20 робочих днів до запланованої дати проведення кваліфікаційного іспиту утворюється комісія з його підготовки та проведення у складі від 6 до 10 осіб з представників Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Держрибагентства, Держлісагентства, та деяких інших відомств за їх згодою.
Рішення Комісії щодо питань організаційної підготовки іспиту вручається кожному допущеному кандидату особисто або надсилається факсом, поштовим відправленням, електронною поштою чи в інший спосіб та оприлюднюється на сайті Мінагрополітики.
Кожен екзаменаційний білет міститиме по 2 питання, спрямованих на:
- перевірку теоретичних знань загальних вимог законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції;
- перевірку теоретичних знань та умінь щодо проведення перевірки виробництва та/або обігу органічної продукції (два питання з кожної галузі органічного виробництва, в яких особа претендує проводити перевірки).
Для оцінювання знань кандидатів використовується 5-бальна система. Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання виставлених балів за кожне питання екзаменаційного білета.
Кандидати, які наберуть загальну суму балів, що становитиме 60% і більше максимальної суми балів, вважатимуться такими, що успішно склали кваліфікаційний іспит. Через 15 днів їм видадуть свідоцтво інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, яке буде безстроковим.
Інспектори зобов’язуються 1 раз на 3роки підвищувати свою кваліфікацію.
You must be logged in to post a comment Login