Законодавство
Стати інноватором фінансових продуктів може будь-хто
Набрала чинності постанова правління Національного банку України «Про затвердження Положення про порядок взаємодії Національного банку України з інноваційними компаніями та проектами» від 23 квітня 2019 р. № 63.
Компанією-ініціатором впровадження інноваційних фінансових продуктів/послуг може виступати будь-який суб’єкт господарювання, як резидент, так і ні, що розробив чи планує створити такий продукт.
Нацбанк розглядатиме подану заяву з презентаційними матеріалами протягом 30 робочих днів. Для цього НБУ може залучити представників Мінфіну, Мінекономрозвитку, ДФС, представників професійних асоціацій на фінансовому ринку, тощо.
Запропоновані інноваційні продукти повинні, зокрема:
- бути унікальними на фінансовому ринку або істотно покращувати характеристики існуючих;
- не створювати конфлікту із законодавством про захист економічної конкуренції;
- мати план заходів для впровадження продукту; тощо.
У разі відповідності інноваційного проекту цим вимогам, НБУ повідомить компанію про дату обговорення поданої заяви.
Нацбанк може надавати рекомендації компаніям-ініціаторам, проте не має права надавати допомогу в отриманні певних дозвільних документів, пов’язаних з продуктом.
Сформована позиція НБУ є індивідуальною щодо кожної окремої пропозиції. Також Нацбанк залишає за собою право змінювати свою точку зору на представлений інноваційний продукт, зокрема з огляду на зміни в законодавстві, отримання додаткової інформації та/або проведення подальшого поглибленого аналізу поданих матеріал, і т.д.
Додатком до Положення наведено форму заяви від компанії, яка має включати, зокрема, відомості про компанію-ініціатора, опис інноваційного платіжного інструмента, фінансової послуги, бізнес-моделі та каналу продажу, опис системи заходів захисту прав споживачів, план та етапи впровадження продукту, тощо.
You must be logged in to post a comment Login