Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Правники-бакалаври дізнаватимуться чи прийняті до магістратури в е-кабінеті

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти» від 5 квітня 2019 р. № 441.

Згідно з Порядком вступні випробування поділяються на єдині фахові випробування (ЄФВВ) щодо правничих компетентностей для вступників за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право»; та на єдиний вступний іспит (ЄВІ) щодо вступного випробування з іноземної мови. Перелік спеціальностей, за якими проводиться єдиний вступний іспит, визначається Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у відповідному році (затверджується МОН).

Порядок поширюється на заклади вищої освіти, їх приймальні комісії, на вступників, Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні центри, тощо.

Єдиний вступний іспит передбачає виконання тестової екзаменаційної роботи з англійської / німецької / французької / іспанської мови. Єдине фахове випробування потребує виконання тестової роботи з загальних питань щодо аналітичного, критичного та  логічного мислення (1 блок) та з 8 базових правничих дисциплін, зокрема цивільне, адмін. право, процесуальні питання та інше.

Реєстрацію вступників забезпечує приймальна комісія закладу освіти. Якщо особа бажає взяти участь у відборі на навчання на магістра права та магістра за іншими спеціальностями, її мають зареєструвати у комісії з відбору на навчання з правових дисциплін.

Вступник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листа, який формується за допомогою спеціального сервісу на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Для кожного зареєстрованого вступника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюється кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ, доступ до якого здійснюється за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому.

Вступні випробування проводитимуться у 3 етапи – основна та додаткова сесії, а також спеціально організована сесія ЄВІ.

Зокрема, додаткова сесія організовуватиметься для тих, хто не зміг закінчити основну сесію через погане самопочуття не брав участь у першій частині випробувань через певні обставини, або через причини, незалежні від дій та волі вступників.

Результати вступних випробувань повідомлятимуться у кабінетах учасників ЄФВВ/ЄВІ протягом 14 календарних днів.

Наказом № 441 також затверджені Вимоги до використання приміщень закладів освіти для проведення вступних випробувань, де зокрема вказано, що аудиторії пунктів тестування повинні бути обладнані виключно аудиторною дошкою, годинником, 15 столами та стільцями для вступників, місцем для їхніх особистих речей, 1 стіл з 2 стільцями для інструкторів та 1-2 стільці для спостерігачів за випробуванням.

Пункт з тестування основної частини може створюватися в обласних центрах, м. Києві, в містах обласного підпорядкування, що визначаються Українським центром оцінювання якості освіти. Пункти тестування додаткової сесії створюватимуться лише у м. Києві. Спеціально організовані сесії ЄВІ розташовуватимуться у містах, де наявні регіональні центри оцінювання якості освіти.

Законодавство

Товар з недостовірними даними вилучатимуть з продажу за два дні

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав споживачів» від 21 травня 2019 р. № 10315.

Передбачається виключити п. 2 ч. 1 ст. 39 Господарського кодексу України, відповідно до якого споживачі під час придбання, замовлення або використання товарів мають право, зокрема, на гарантований рівень споживання.

Також пропонується в абз. 1 ч. 1 ст. 15 Закону «Про захист прав споживачів» вказати, що споживач має право на одержання, зокрема, повної інформації про продукт, а не лише її певної частини.

Якщо виробник чи продавець виявить недостовірні дані про продукцію, то такий продукт необхідно буде вилучити з продажу протягом 2 робочих днів, а не за тиждень як нині (п. 6-1 ч. 1 ст. 15).

Серед інформації про продукт, пропонується вказувати дані безпосереднього місця виробництва товару (п. 12 ч. 1 ст. 15).

У новій редакції викладено абз. 5 ч. 3 ст. 15 – поруч із ціною за упаковку одного товару (наприклад пляшка молока) необхідно буде зазначати вартість такого товару за одиницю вимірювання у кілограмах чи літрах.

Читати далі

Законодавство

Правила адвокатської етики не мають поширюватися на приватне життя

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо забезпечення прав адвокатів у дисциплінарних провадженнях» від 16 травня 2019 р. № 10299.

Пропонується уточнити ч. 1 ст. 34 Закону положенням, що адвоката можна притягнути до дисциплінарної відповідальності за вчинення ним проступку лише у разі, якщо правила адвокатської етики порушені безпосередньо під час здійснення адвокатської діяльності.

За пропонованою редакцією ч. 1 ст. 41 рішення про позбавлення адвоката права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів може буде прийнято лише двома третинами голосів від загального складу дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Чинне положення  вимагає простої більшості для прийняття такого рішення.

У разі оскарження рішення у дисциплінарній справі до суду, його дія зупиняється (ч. 1 ст. 42). Нині ж оскарження не впливає на чинність прийнятого рішення.

Читати далі

Законодавство

Держрибагентство не вестиме облік виробників консервів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Державне агентство рибного господарства України» від 17 квітня 2019 р. № 406.

Серед повноважень Держрибагентства, відтепер немає обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво консервів і пресервів із водних біоресурсів, видання свідоцтв про стабільність і надводний борт судна. Також Агентство не вестиме реєстр гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об’єктів щодо їх технічної експлуатації та використання та не проводитиме атестацію педагогічних працівників закладів I рівня зі сфери управління Держрибагентства (виключено пп. пп. 9, 16, 34, 65 п. 4).

За новою редакцією пп. 37 п. 4 Держрибагентство подаватиме на затвердження Мінагрополітики форму та правила ведення списку осіб суднового екіпажу, суднового і машинного журналів на риболовних суднах, правила пожежної безпеки на суднах флоту рибної промисловості, статут служби на риболовних суднах.

Агентство замість обліку зовнішньоекономічних договорів стосовно рибогосподарської продукції проводитиме моніторинг внутрішнього і зовнішнього ринку рибної продукції та здійснюватиме державне регулювання внутрішнього ринку рибної продукції (нова редакція пп. 48 п. 4).

Пропозиції щодо призначення Урядом Голови Держрибагентства тепер надаватимуться Комісією з питань вищого корпусу державної служби. Раніше для цього вносив відповідне подання Прем’єр-Міністр України за пропозицією Міністра аграрної політики та продовольства. (зміни до п. 10).

Також Комісія надаватиме пропозиції щодо заступників Голови відповідно до внесених змін до п. 13.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти
||
№ Документа: 441
Дата прийняття: 05.04.2019
Дата набрання чинності: 07.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 26.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 446/33417
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.