Законодавство
Уповноважений з прав людини зможе звертатися до адміністративного суду
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав людини, зокрема права на ефективне урядування» № 2806.
Законопроектом пропонується розширити мету парламентського контролю, який здійснює Уповноважений.
Метою парламентського контролю, який здійснює Уповноважений, визначено заохочення та захист права людини на ефективне державне управління, через що забезпечується реалізація прав і свобод людини.
Новою ст. 3-1 Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» встановлюється, що кожен має право на неупереджений, справедливий розгляд його справи в розумний строк органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями будь-якої форми власності. Це право включає:
- право брати участь у процесі прийняття рішення щодо своїх прав і свобод до вжиття будь-яких заходів, які можуть мати негативний вплив;
- право на доступ до інформації про себе при дотриманні інтересів конфіденційності, професійної, комерційної та іншої таємниці;
- право на обґрунтоване належними і відповідними аргументами рішення (захід) у своїй справі, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Змінами до ст. 13 Закону Уповноваженому з прав людини надається право звертатися до адміністративного суду з позовом про оскарження нормативно-правових актів (їх частин) у разі, якщо застосування їх положень призводить до порушення прав людини і основоположних свобод. При цьому Уповноважений повинен обґрунтувати адміністративному суду, чому оскаржувані ним положення акта призводять до порушення прав і свобод людини.
Відповідні зміни також пропонуються внести до ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України.
You must be logged in to post a comment Login