Connect with us

Законодавство

Профспілки – проти підміни випробувального терміну стажуванням

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про зайнятість населення” щодо стимулювання створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва» від 8 липня 2020 р. № 3812.

Ним пропонується:

  • ввести можливість оформлення на стажування осіб на підставі внутрішнього наказу роботодавця, без необхідності подання повідомлення до контролюючих органів на підставі вимоги, встановленої ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України;
  • звільнити роботодавця від обов’язку сплати єдиного соціального внеску за найманих осіб на період стажування;
  • звільнити від роботодавця обов’язку внесення запису до трудової книжки особи, що проходить стажування;
  • вводиться обов’язок для роботодавця – в разі успішного закінчення стажування офіційно працевлаштувати особу, що пройшла стажування, в разі неуспішного проходження стажування – видати довідку з обґрунтуванням підстав для відмови у працевлаштуванні.

Федерація профспілок України вважає, що така законодавча ініціатива вводить підміну поняття випробувальний термін, який є законним механізмом перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається за трудовим договором, а також працівник втрачає істотні гарантії захисту своїх трудових і соціальних прав.

Зазначені  схеми використання робочої сили з елементами примусової праці вже набули поширення у сфері консалтингових послуг, торгівлі, маркетингу, менеджменту, тощо.

Виходячи із змісту ст. 26 Кодексу законів про працю України, умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття працівника на роботу – переконані у ФПУ.

При цьому, випробування може бути обумовлене угодою сторін при укладенні трудового договору, а період випробування на таких працівників поширюється всі права, передбачені законодавством про працю та соціальні гарантії за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

У разі ж встановлення невідповідності працівника займаній посаді, на яку його було прийнято, або виконуваній роботі роботодавець має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.