Законодавство
Кому треба застосовувати РРО з нового року?
Дев’ятого грудня в «Голосі України» офіційно опублікувано Закон № 1017-ІХ (проект № 4439-д), яким відтерміновано до 2022 року запровадження обов’язкового використання РРО.
Отже, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року можна не застосувати РРО (ПРРО) ФОП-єдинникам II—IV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році — 1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності. Але є винятки. Мова про види діяльності в сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування, для яких РРО вже є обов’язковим. Це:
— реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
— реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення;
— надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
— реалізація ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, обробленого дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння.
Раніше цей перелік ризикових видів діяльності був значно ширший, але законом з нього виключили інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю й продаж автозапчастин. Тепер ці види діяльності не зобов’язують використовувати РРО з 1 січня 2021, якщо обсяг доходу протягом року не перевищує вказаної суми в 1 мільйон 320 тисяч гривень. У разі перевищення вказаного ліміту доходу застосування РРО або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Джерело: Юридичний вісник України