Законодавство
Формальна, неформальна та інформальна освіта медиків
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я» від 28 березня 2018 р. № 302.
Згідно з Положенням медичні працівники зобов’язані підвищувати свою професійну компетентність впродовж всього періоду діяльності у сфері медицини після закінчення інтернатури. Періодично провадиться атестація медичних працівників
Безперервний професійний розвиток включає в себе формальну, неформальну та інформальну освіту.
Впродовж професійного розвитку кожен медичний працівник формує особисте освітнє портфоліо – сукупність задокументованих відомостей щодо персональних досягнень, проходження підвищення кваліфікації, неформальної та інформальної освіти.
Результати саморозвитку враховуються під час атестації для присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії або кваліфікації працівника чи продовження дії ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Інформальна освіта по суті є різновидом неформальної освіти: участь у медичних конференціях, семінарах, тренінгах, майстер-класах тощо.
За проходження безперервного професійного розвитку нараховуються бали, які підлягають обліку, що ведеться самим медичним працівником (шляхом особистого освітнього портфоліо) та роботодавцем. За допомогою балів формується особиста освітня траєкторія медика.
Фінансування безперервного професійного розвитку медичних працівників може здійснюватись як за кошти бюджетів, фізичних чи юридичних осіб, так і за рахунок інших джерел, не заборонених законом.
You must be logged in to post a comment Login