Connect with us

Події

На Донеччині з’явився психологічний центр

Опубліковано

У регіоні вже підготовлено понад 50 фахівців-психологів, які можуть надавати послуги з проведення корекційних програм для виправлення насильницької поведінки кривдників.

У його відкритті в рамках робочого візиту взяла участь Генпрокурор Ірина Венедіктова. Консультативний центр із впровадження корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї, відкрито в Костянтинівській міській територіальній громаді. Якщо точніше, то міститься він у приміщенні Костянтинівського відділу № 2 Краматорського районного управління поліції ГУ Нацполіції в Донецькій області. Тут функціонує, зокрема, спеціально обладнаний кабінет для роботи психологів із тими, хто вчиняє насильство в сім’ї.

Додамо, що в 2020 році Костянтинівка стала одним з 15 учасників програми «Міста, вільні від домашнього насильства». Створення спеціалізованої служби такого формату відбувалося у співпраці з Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Як уточнила І. Венедіктова, цьогоріч протидію кримінальним правопорушенням, пов’язаним із домашнім насильством, визначено пріоритетом роботи органів прокуратури. Водночас важливими кроками на шляху до подолання цієї глобальної проблеми є не лише притягнення кривдників до встановленої законом відповідальності, а й робота з ними, спрямована на їх виправлення. «Особи, які вчиняють домашнє насильство, не завжди усвідомлюють власну протиправну поведінку та не можуть реально оцінити негативні наслідки для своєї родини. І тут важливо допомогти кривдникам зрозуміти суспільну небезпечніст ь їхніх діянь та сформувати в них нову неагресивну психологічну модель поведінки в приватних стосунках. Тож відкриття на Донеччині Консультативного центру з впровадження відповідних програм для таких осіб — є важливим кроком для викорінення цього ганебного явища та налагодження позитивного психологічного клімату в сім’ях», — Ірина Венедіктова.

Як прозвучало, завданням центру буде, зокрема, протидія повторному домашньому насильству. Для Донецької області це перший заклад такого формату і спрямування. І в регіоні вже підготували відповідних фахівців-психологів, які можуть надавати послуги з проведення корекційних програм для виправлення насильницької поведінки кривдників. Для їх направлення на проходження корекційних програм буде посилено міжвідомчу координацію правоохоронних та судових органів.

Ірина Венедіктова також повідомила, що планується запровадження спеціалізації прокурорів щодо здійснення процесуального керівництва в кримінальних провадженнях цієї категорії та вже розробляються стандарти роботи з орієнтацією на кращі міжнародні практики. Також прокуратура тісно взаємодіє з громадськими організаціями, завданням яких є захист від домашнього та ґендерно зумовленого насильства. А в рамках стратегічного пріоритету «Відкрита прокуратура», створюються секторальні робочі групи, де триває регулярна практична робота з профільними об’єднаннями.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.