Законодавство
Валютної ліцензії можуть позбавити за проведення розрахунку із підсанкційним контрагентом
Набрала чинності постанова Національного Банку України «Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу» від 3 травня 2018 р. № 48.
Змінами, внесеними допункту 1.11 глави 1 Порядку, передбачено можливість здійснювати валютні операції, на які видана індивідуальна ліцензія НБУ, за рахунок кредитних коштів, отриманих державою від міжнародних фінансових інституцій.
Пункт 2.7 Порядку доповнено уточненням механізму отримання зацікавленою особою дублікату індивідуальної ліцензії: дублікат ліцензії видається власнику ліцензії протягом строку її дії та лише після оплати ним послуги з видачі цього дубліката.
Окрім того, у новій редакції пункту 4.1 глави 4 з’явився підпункт 10, яким серед підстави для анулювання індивідуальної ліцензії вказано «виявлення інформації про те, що іншою стороною валютної операції або особою, на користь чи в інтересах якої проводиться ця операція, є юридична або фізична особа, яка має місце перебування, місце проживання, місцезнаходження, місце реєстрації в країні, що визнана Верховною Радою України державою-агресором/державою-окупантом та/або включена до переліку країн (територій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що здійснюють діяльність у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, та/або щодо якої застосовано міжнародні санкції та/або санкції в порядку, передбаченому Законом України “Про санкції, та/або санкції іноземних держав або міждержавних об’єднань”.
Істотно змінено пункт 4.6 Порядку, який регламентує процедуру повідомлення отримувача ліцензії про її анулювання. Відтепер Національний банк України не має обов’язку повідомляти отримувача ліцензії та контролюючий орган у разі анулювання.
You must be logged in to post a comment Login