Законодавство
Нові типи пломб для вантажних контейнерів
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Вимог до характеристик пломб спеціального типу, ведення їх обліку та зберігання» від 29 жовтня 2021 р. № 568.
Відповідно до затверджених Вимог пломби мають відповідати вимогам ДСТУ ISO 17712:2015 «Вантажні контейнери. Ущільнювачі механічні» або ISO 17712:2013 «Freight containers. Mechanical seals» та за рівнем безпеки бути таких типів:
– пломба з високою гарантією безпеки («high security seal»);
– пломба з гарантією безпеки («security seal»);
– індикативна пломба («indicative seal»).
Для цілей цих Вимог під індикативною пломбою розуміється пломба, що відповідає вимогам пункту 3.2.6 ДСТУ ISO 17712:2015 «Вантажні контейнери. Ущільнювачі механічні» або пункту 3.2.6 ISO 17712:2013 «Freight containers. Mechanical seals».
Читайте також: Спеціальні спрощення для авторизованих економічних операторів – за новою формою дозволу
Тип пломб обирається підприємством з урахуванням зовнішніх факторів, що впливають на пломбу протягом всього часу її застосування, а також вимог перевізників відповідних видів транспорту.
Пломби повинні мати такі основні характеристики:
– залишатися неушкодженими та надійно закріпленими під час застосування;
– легко перевірятися щодо цілісності;
– виготовлятися так, щоб будь-яка поломка, втручання або знімання залишали сліди, видимі без застосування спеціальних засобів;
– розроблятися для одноразового застосування;
– мати легко зчитувані унікальні ідентифікаційні номери.
Пломби мають відповідати таким технічним специфікаціям:
– форма та розміри пломб можуть відрізнятися залежно від методу пломбування, але розміри мають бути такими, щоб забезпечувати зчитування їх унікальних ідентифікаційних номерів;
– спосіб нанесення унікальних ідентифікаційних номерів пломб унеможливлює їх зміну та/або повторне нанесення таких номерів;
– використаний матеріал має бути стійким до випадкової поломки і таким, що запобігає підробленню чи повторному застосуванню.
Окрім того, пломба повинна мати унікальний ідентифікаційний номер у форматі UA/0000000000/УУУУУУ, де:
– UA – літерний код України;
– 0000000000 – код підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Для цілей маркування пломби код юридичної особи відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань доповнюється на початку нулями до 10 символів;
– УУУУУУ – реєстраційний номер пломби в порядку зростання, починаючи з одиниці.
Читайте також: Заборонено використовувати логотип економічного оператора неавторизованим підприємствам
На пломбу може бути нанесено зареєстрований знак для товарів і послуг підприємства. Технологія маркування має забезпечити розпізнавання нанесених унікальних ідентифікаційних номерів пломб після дії зовнішніх чинників.
Облік пломб здійснюється підприємством шляхом внесення посадовими особами підприємства, відповідальними за облік та зберігання пломб, до Реєстру обліку пломб інформації про пломби.
Зберігання пломб здійснюється підприємством із:
– виключенням несанкціонованого доступу осіб, не уповноважених підприємством на їх зберігання;
– забезпеченням вільного доступу працівників митних органів до місця зберігання пломб.
Митні органи здійснюють контроль за дотриманням підприємствами порядку обліку пломб, встановленого цими Вимогами та відповідно до законодавства України з питань митної справи.
Вимоги набирають чинності через тридцять днів з дня офіційного опублікування цього наказу, тобто з 12 грудня, а Державна митна служба у 30-денний строк має доопрацювати відповідне програмне забезпечення для реалізації вимог цього наказу.
Нагадаємо, Від проривів до відкатів: що відбувається з виконанням Угоди про асоціацію з ЄС?