В Україні
Нові технології як відповідь на нові виклики для юристів
Вже сьогодні українські юристи можуть підвищити свою конкурентоспроможність за допомогою технологічних рішень.
Пандемія COVID-19 створила нові реалії життя і роботи для людей по всьому світу. Нові виклики вимагали пошуку нових технологічних рішень в усіх сферах. Компанії, які швидко перебудвалися і інтегрували сучасні технології в свої робочі процеси – зберегли позиції на ринку та розвиваються. Ті ж, хто недооцінив важливість технології свої позиції втратили, чи взагалі були вимушені припинити роботу.
Треба зазначити, що ринок технологій відреагував дуже оперативно – запропонував якісно нові рішення. В тому числі – на ринку юридичної аналітики.
Пересічний громадянин, коли вимальовує собі роботу юриста зазвичай уявляє собі купи паперів, походи по судам, цілі бібліотеки кодексів. Частково, це дійсно так, але насправді процес роботи юриста останнім часом зазнав значних змін. Сьогодні дійсно можна, не залишаючи робоче місце, отримати інформацію з відкритих джерел – реєстрів та різних баз даних. Але це не завжди зручно – різні формати документів, велика кількість посилань, відомості щодо чинності, які не завжди відповідають дійсності, відсутність можливості для систематизації та структурування, тощо. Саме тому компанії в галузі LegalTech працюють над тим, аби максимально спростити та оптимізувати процеси та скоротити часові витрати. Треба зазначити, що буквально за останні роки їм вдалося зробити справжній прорив. Технології та інструментарій, якими вони забезпечили юристів дають останнім можливість оперативно отримати та швидко проаналізувати необхідну правову інформацію. Тобто, підвищити ефективність, автоматизувати роботу, заощадити час.
До речі, про час. Юристи дуже добре знають, наскільки цінним є цей ресурс, особливо в їхній роботі. Надто багато непередбачуваних чинників: від тривалості судових засідань, до строків отримання необхідних документів від державних органів. Тобто рішення, які дозволяють економити час набувають особливої важливості. І саме на це спрямована значна частина напрацювань в сфері LegalTech. Ця сфера виникла в США в середині 70-х років минулого століття. Тоді компанія LexisNexis запустила сервіс для пошуку юридичної інформації. Вважається, що це була перша у світі мережева правова система. Вона допомагала знайти необхідні документи, працювати з текстами, шукати акти по контексту та датам ухвалення. З того часу суть платформ та їх призначення майже не змінилися. Їх головне завдання – автоматизація та підвищення ефективності.
Сьогодні ринок LegalTech переживає справжнє зростання. Про це свідчать дані зі звіту Global Legal Analytics Market, опублікованому у вересні. Якщо у 2020 році ринок інформаційно-юридичної аналітики оцінювався в 939,77 млн доларів США, то за прогнозами в 2028 році він сягне суми в 9 млрд доларів! При цьому значення CAGR (середньорічний темп зростання) за цей період становитиме 31,6%, тобто, близько 5% на рік!
Це означає, що саме зростання попиту на аналітичні інструменті в галузі права стало ключовим фактором розширення ринку. Іншими словами – юристи почали широко використовувати аналітичні юридичні платформи в своїй роботі.
За даними іншого опитування, яке проводилось компанією Wolters Kluwer, 77% юристів заявили про зростання важливості технологій в своїй повсякденній роботі. Цікаво, що при цьому лише 33% юристів заявили, що їх компанія готова до змін. Рік тому таких було 28%. Отже юридичні компанії готові перебудовуватися. Про це кажуть і наступні цифри звіту: 57% юридичних відділів мають намір збільшити інвестиції в технології протягом наступних 3 років, а 84% будуть використовувати технологій для підвищення своєї продуктивності.
Треба зазначити, що опитування проходило в США та дев’яти країнах Європи, тому показники дослідження не є абсолютними і не відображають картину в Україні. Проте повністю зрозуміло сучасний тренд – трансформація технологій роботи юриста вже розпочалась. При цьому пандемія та карантинні обмеження продемонстрували, що технологічні рішення, які дозволяють забезпечити безперервність юридичному бізнесу вже є актуальною потребою сьогодення. За даними того ж опитування Wolters Kluwer, 63% юридичних фірм мають намір збільшити інвестиції в технології, а 74% повідомили, що вже інвестують у нові технології для підтримки діяльності своїх компаній та роботи з клієнтами.
Українські юристи матимуть чудову можливість підготуватися до трансформаційних процесів за допомогою платформи LEX. Компанія ActiveLex використовує міжнародний і національний досвід, а також інноваційні технології аби створювати якісно новий продукт. Онлайн-платформа LEX – сучасна європейська інформаційно-аналітична платформа для юристів, адвокатів, нотаріусів та підприємців. Вона вже довела своє лідерство на європейських ринках юридичних аналітичних платформ, а зараз активно підкорює український.
Дізнатися більш детально про платформу LEX, а також отримати можливість безкоштовного демо-доступу можна за посиланням: start.activelex.com