В Україні
Компенсацію за ліки, які не в програмі «Доступні ліки», можна отримати в разі добровільного страхування
У Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві впроваджуються пілотні проекти із фармакологічного страхування. Відповідний меморандум, який має відкриту форму, для їхнього запуску підписали у Міністерстві охорони здоров’я.
«Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування», – прокоментував Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Читайте також: Що потрібно знати пацієнту, щоб отримати лікарські засоби безкоштовно
За його словами, для того, щоб взяти участь у проекті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 000 грн у разі призначення ліків, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.
Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.
Рецепти виписуються лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН), вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни, а умови проекту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами.
Нагадаємо, в опорних медзакладах, де лікують від COVID-19, вироблятимуть власний кисень.