Connect with us

Законодавство

Керівника підприємства, яке має понад 1 млн грн податкового боргу, не випустять за кордон

Опубліковано

Федерація роботодавців України закликала Президента скористатися своїм правом вето до Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600.

На думку ФРУ, потребували суттєвого доопрацювання його положення щодо:

– скорочення терміну на включення сум ПДВ до податкового кредиту за зареєстрованими податковими накладними з 1095 до 365 календарних днів;

– обмеження виїзду керівника платника податків за кордон за наявності податкового боргу понад 1 млн грн;

– обмеження 50 % суми від’ємного значення об’єкту оподаткування минулих років, яку можна включити в фінансовий результат до оподаткування для великих платників податків – особливо після складного 2020 р., пов’язаного з світовою пандемією та карантинними обмеженнями;

– запровадження максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) та рідини для електронних сигарет;

– трикратного збільшення ставки екологічного податку на двоокис вуглецю. Якщо держава забирає інвестиційні ресурси у підприємств, підвищуючи утричі ставку податку на двооксид вуглецю, то важливо, щоб передбачене прийнятим законопроектом цільове спрямування 70% надходжень від сплати екологічного податку за викиди двооксиду вуглецю на заходи з декарбонізації промисловості та енергетики були прийняті у Бюджетному кодексі України та Законі України «Про державний бюджет на 2022 рік». Такі ж питання виникають щодо збільшення інших ставок екологічного податку тощо.

Читайте також: Законопроект № 5600: фіскальний тиск і заручники-підприємці

Не може бути позитивно сприйнята норма Податкового кодексу, відповідно до якої у всіх без виключення підприємств під час продажу фактично знеціненого та списаного майна у вигляді металобрухту (станки, автомобілі, техніка, вагони, арматура тощо) держава забиратиме 20% від ціни проданого металобрухту у вигляді зменшення податкового кредиту.

Не є економічно обґрунтованими зміни порядку оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, а саме – запровадження оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції на земельних ділянках, сукупний розмір яких перевищує 0,5 гектара.

Підвищення рентної плати на радіочастотний ресурс ставить у скрутне положення мобільних операторів.

Окрім того, порушено принцип стабільності податкового законодавства у зв’язку з внесенням змін до Податковому кодексу без дотримання шестимісячного терміну до початку нового бюджетного періоду.

Нагадаємо, учасники програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека» не платитимуть ПДФО.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.