Connect with us

В Україні

25 країн, 125 доповідей та 500 учасників: КНДІСЕ провів наймасштабнішу в Україні конференцію судових експертів

Опубліковано

15 грудня 2021 року пройшла III міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу».

Захід відбувся в онлайн форматі, організатором якого став Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ) за сприяння ГО “Асоціація слідчих України”, ГО “Спілка прокурорів України” та ГО “Федерація професійних детективів України”.

До участі в конференції долучилось майже 500 учасників з понад 25 країн світу: США, Великої Британії, Італії, Австрії, Австралії, Ізраїлю, Нідерландів, Литви, Латвії, Греції, Польщі, Молдови, Вірменії, Узбекистану, Азербайджану та інших.

Детальну інформацію щодо програми, учасників та тем доповідей можна отримати на відповідній сторінці сайту КНДІСЕ.

Модератором заходу стала Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ.

З вітальними словами конференцію відкривали:

  1. Андрій Гайченко, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби;
  2. Наталія Ткаченко, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України;
  3. Олександр Рувін, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз,
  4. Пінелопі Мініаті, голова Європейської мережі інститутів судової експертизи;
  5. Ігор Фріс, Народний депутат України;
  6. Олександр Клюєв, директор Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені Заслуженого професора М. С. Бокаріуса»
  7. Володимир Бугров, ректор КНУ ім. Тараса Шевченка;
  8. Владислава Магалецька,голова Державної служби України;
  9. Юрій Чердинцев, директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз;
  10. Майра Ченторицька, директор Державного бюро судової експертизи Латвії;
  11. Олена Коваленко, директор Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз;
  12. Даріуш Зуба, директор Інституту судових експертиз Польщі;
  13. Оксана Куманська-Нор, директор Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз;
  14. Аграм Овсепян, директор Національного бюро експертиз Вірменії;
  15. Володимир Чернєй, ректор Національної академії внутрішніх справ;
  16. Владислав Федоренко, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності;
  17. Гедрюс Мозурайтіс, директор Центру судових експертиз Литви;
  18. Олеся Отраднова, директорка Тренінгового центру прокурорів, та інші.

З доповідями виступали представники провідних судово-експертних, наукових установ, навчальних закладів, органів державної влади. Загалом на конференцію було подано 125 доповідей, які охопили практично всі аспекти судової експертизи, криміналістики та кримінального процесу.

З презентаціями щодо почеркознавчих досліджень виступали: Юрій Чернов, директор з наукових досліджень Інституту почеркознавства Швейцарії; Павлос Кіпурас, професор юридичної школи Фракійського університету імені Демокрита (Греція); Науер Марі Енн, директор Інституту почеркознавства Швейцарії;

Доповіді щодо досліджень наркотичних засобів та поточного стану ринку незаконного обігу таких препаратів представляли: Піт Аусілі, голова Комітету з міжнародних справ Американської академії судових експертиз (AAFS); Сабіна Гадірова, завідувач відділу судово-біологічних експертиз, Центру судової експертизи Республіки Азербайджан; Патвакан Восканян, заступник директора з наукової роботи Національного бюро експертиз Республіки Вірменія.

Про іноземний досвід у використанні новітніх технологій розповіли: Драган Пріморетс, голова Комітету з міжнародних справ Американської академії судових наук; Мартін С. Олів’є, професор комп’ютерних наук Університету Преторії (ПАР); Давид Кардія, командувач Фінансової гвардії Італії; Роман Перцев, заступник начальника слідчо-криміналістичного відділу поліції Ізраїлю та Олександр Нугер, представник слідчо-криміналістичного відділу поліції Ізраїлю.

Щодо міжнародної співпраці наукових та експертних установ, відповідності до стандартів якості досліджень представили доповіді: Вім Нойтебум, Нідерландський інститут судової експертизи; Аластер Росс, Вікторіанський інститут судової медицини, (Австралія); Маріо Ріка, генеральний комісар наукової поліції Іспанії; Павло Гіверц, експерт-баліст Управління криміналістики та судової експертизи поліції Ізраїлю; Діана Петрова, заступник начальника Управління боротьби з економічними злочинами, Державна поліція Латвії.

Також під час конференції були представлені доповіді на теми економічних, товарознавчих, військових, біологічних, трасологічних, будівельно-технічних та інших видів досліджень. Додатково були висвітлені питання особливостей призначення та проведення судових експертиз як в Україні, так і в інших країнах світу, криміналістичні характеристики певних видів злочинів, питання законодавства в судово-експертній діяльності та інші теми.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз дякує всім хто долучився до проведення III міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу» як з доповідями, так і в якості слухачів. Попри складну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19, конференція, що відбулась, зібрала велику кількість учасників з 25 країн світу, та стала найбільшим таким заходом в Україні.

З матеріалами конференції можна ознайомитися за посиланням

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.