Connect with us

Законодавство

Закон про столицю: «слуги» вирішили підкорегувати проект

Опубліковано

За словами глави парламенту Руслана Стефанчука, комітет наразі формує поправки, на яких наполягатимуть депутатські фракції та групи.

Про це він заявив журналістам на минулому тижні. За його словами, законопроект «не переноситься, він готується відповдіним комітетом». «Якраз проект закону про місцеві державні адміністрації, закон про столицю — це та система компромісів, про яку ми поговорили з лідерами парламентських фракцій і груп, оскільки планувалося запустити особливу процедуру, але ми вийшли на інше рішення, що кожна фракція чи група подасть перелік пропозицій, на яких наполягати», — зазначив Р. Стефанчук, додавши, що завдяки цим домовленостям кількість поправок вдалося зменшити в десятки разів. «По одному десь 200 з копійками поправок, по другому — близько 150», — зазначив він.

Читайте також: Закон про столицю — чергова спроба контролю над Києвом

Стефанчук пообіцяв, що закон про столицю розглядатиметься тоді, коли пройде підготовку поправок у комітеті. Попередньо йдеться про січень 2022-го.

Нагадаємо, джерела в ЗМІ в парламенті серед причин невнесення законопроектів про столицю і місцеві державні адміністрації до розкладу останнього пленарного тижня року називали брак часу і голосів. «Немає часу на законопроект про місцеві державні адміністрації, треба 5 годин у залі або позачергове засідання. А це наразі нереалістично», — зазначив один зі співрозмовників.

Інша версія — що розгляд вказаних законопроектів відкладають через брак голосів. Монобільшість не має необхідних 226 «за», а група «За майбутнє», яка часто «виручала» «слуг» своєю підтримкою їхніх ініціатив поки не готова голосувати. Додамо лише, що обидва документи спочатку хотіли розглядати за спецпроцедурою, тобто тільки з пріорітетними правками. Однак згоди на це в парламентській залі не знайшлося, тож фракції і групи домовилися зняти близько 90% правок і розглядати їх за звичайними процедурами.

Зазначимо й те, що член профільного комітет Віталій Безгін свого часу заявив, що щодо голосування спочатку законопроекту про місцеві державні адміністрації, а вже потім — про столицю, була домовленість з європейськими партнерами. За його словами, в залі вистачило б голосів за застосування спецпроцедури до законопроекту про столицю, а от щодо аналогічної процедури із законопроектом про адміністрації «були нюанси» — одна з депутатських груп виступила проти (за нашою інформацією, саме група «За майбутнє» не давала голосів за спецпроцедуру по законопроекту про місцеві адміністрації. Однак була домовленість, що вони будуть голосувати за обидва закони (і про столицю) в цілому.

Наголосимо, що законопроект про столицю — один із найбільш дискусійних — розділяє повноваження мера Києва і голови КМДА. Столична влада та й більшість киян виступають проти нього, бо вважають, що його ухвалення загрожує місту «управлінським хаосом». У монобільшості натомість стверджують, що мер Києва Віталій Кличко не позбудеться своїх повноважень, а буде займатися конкретно тим, чим має займатися мер міста. Додамо також, що форсувати ухвалення законопроекту про столицю почали в жовтні. Його розглянув і рекомендував ухвалити профільний комітет. До цього документ лежав без руху із 2019 року, коли його проголосували в першому читанні.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.