В світі
У Китаї з’явився «нейропрокурор»
Вчені Китайської академії наук розробили систему штучного інтелекту, яка вивчає кримінальну справу та ухвалює рішення про звинувачення замість прокурора. Про це інформує tjournal із посиланням на South China Morning Post.
Як повідомляється, систему навчали на більш ніж 17 тисячах справ із 2015 по 2020 роки. Нейромережа може ідентифікувати та висувати звинувачення за вісьмома найпоширенішими злочинами — шахрайство з кредитними картками, незаконні азартні ігри, небезпечне водіння, навмисне завдання травм, перешкоджання виконання службових обов’язків, шахрайство та «провокування неприємностей». Для кожного підозрюваного «нейро-прокурор» висуває звинувачення на основі тисячі параметрів, отриманих із тексту опису справи.
Читайте також: Доступ до текстів судових рішень в ЄДРСР не обмежуватимуть на підставі звернень прокурорів
За словами розробників, точність рішення «рівна 97%». Також, за словами вчених з тамтешньої академії наук, надалі програму постійно оновлюватимуть. Вона зможе розпізнавати менш поширені злочини та пред’являти кілька звинувачень одному підозрюваному. При цьому розробка вже зазнала критики з боку представників прокуратури китайських міст. На їхню думку, технологія викликає сумніви щодо ефективності роботи. Прокурори зазначають, що більшість працівників «не хочуть працювати разом із комп’ютерами», а тим більше, щоб вони «втручалися в підсумкове судове рішення». «97% — це висока точність із технологічної точки зору, але завжди є факт помилки. Хто в такому разі візьме на себе цю відповідальність? Прокурор? Машина? Чи розробник?», — каже прокурор міста Гуанчжоу.
Джерело: Юридичний вісник України