Connect with us

Порятунок у Польщі

Міністерство юстиції Польщі навчає людей, які допомагають біженцям з України

Опубліковано

Міністерство юстиції Польщі організовує треніниг для осіб, які надають підтримку, у центрах загальнодержавної мережі допомоги потерпілим, системи безкоштовної правової допомоги та безкоштовних консультацій громадян. Майже 3 тисячі осіб взяли участь у тренінгу, на якому також були присутні працівники системи пробації.

Читайте також: Мін’юст Польщі: Фонд справедливості для допомоги постраждалим від війни в Україні

Як повідомлялося, теми занять включали питання, пов’язані, зокрема, з перетином кордону та легалізацією перебування, працевлаштування, батьківської опіки та соціальних виплат. У недавньому тренінгу, який проводився дистанційно у шість турів, у період до 10 квітня 2022 року взяли участь близько 3000 осіб.

Навчання проводили юристи, які спеціалізуються на імміграційному та гуманітарному праві. Присутні були ознайомлені з нормативно-правовими актами, що стосуються сфери надання допомоги іноземцям, з особливим акцентом на допомогу біженцям з України.

За повідомленням Мін’юсту, з перших днів війни вони можуть отримати підтримку у понад 300 місцях, розташованих по всій Польщі, які діють у рамках Мережі підтримки потерпілих. Система фінансується з Фонду юстиції, яким керує Міністр юстиції. Міністерство також дає можливість біженцям скористатися 1500 пунктами безкоштовної правової допомоги та громадянських консультацій.

Читайте також:  За Україну! Law.pl українською

Мережа довідкових служб та інформації українською мовою

У закладах Мережі допомоги потерпілим біженці можуть отримати тимчасову, швидку, безкоштовну, комплексну та професійну допомогу – юридичну, психологічну, медичну та реабілітаційну. Це також матеріальна підтримка з урахуванням конкретних потреб.

Перелік закладів, у яких можна отримати підтримку, доступний за адресою.

Завдяки веб-сайту Фонду юстиції, який також працює українською мовою, можна швидко та ефективно надати допомогу постраждалим від російського нападу на Україну. Крім того біженці мають у своєму розпорядженні цілодобову гарячу лінію допомоги потерпілим за телефоном: +48 222 309 900, яка доступна польською, англійською, українською та російською мовами.

Кшиштоф Собчак

Текст польською на Prawo.pl

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.