Connect with us

Порятунок у Польщі

Мін’юст Польщі: Фонд справедливості для допомоги постраждалим від війни в Україні

Опубліковано

Усі жертви злочинів, у тому числі жертви війни, які тікають з України, можуть розраховувати на негайну та безкоштовну підтримку з боку Фонду справедливості, повідомили у вівторок у Мін’юсті. Сайт Фонду справедливості тепер доступний українською.

Читайте також: Студенти українських медичних університетів можуть продовжити навчання в Польщі

Міністерство юстиції, яке є опікуном Фонду, заявляє, що може швидше та ефективніше допомогти постраждалим від російського вторгнення в Україну.

– Усі постраждалі від злочинів, у тому числі й постраждалі від війни, які втікають з України, можуть розраховувати на негайну та безкоштовну підтримку з боку Фонду справедливості, перш за все це юридична, психологічна та матеріальна допомога, зокрема талони на харчування, взуття, одяг та допомога перекладача, – вказано в оголошенні Мін’юсту.

Міністерство також опублікувало перелік центрів, які надають допомогу по всій Польщі.

Мін’юст також закликає звертатися до цілодобової лінії допомоги потерпілим +48 222 309 900. Лінія довіри доступна цілодобово, 7 днів на тиждень англійською, російською та українською.

Читайте також: Війна в Україні випробовує польську систему захисту дітей

Міністерство юстиції також повідомляє, що розпочало співпрацю з органами місцевого самоврядування південно-східної Польщі, які через своє територіальне розташування першими надають допомогу людям, що прибувають з України. Нині Міністерство співпрацює з органами влади таких повітів: Грубешівського, Любачівського та Перемишльського.

За інформацією Міністерства юстиції, Фонд справедливості вже пожертвував кілька сотень мільйонів злотих на допомогу жертвам злочинів. За повідомленнями Мін’юсту, це стало можливим завдяки збільшенню – порівняно з періодом попередніх урядів – більш ніж у 50 разів сум, які перераховуються потерпілим від злочинів.

Фонд справедливості – Фонд допомоги потерпілим та постпенітенціарної допомоги – це державний фонд спеціального призначення, спрямований на допомогу потерпілим і свідкам, попередження злочинів та постпенітенціарну допомогу, яким керує Міністр юстиції.

Кшиштоф Собчак

Текст польською на Prawo.pl

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.