Законодавство
Для демонтажу пошкоджених війною об’єктів не потрібно дозвільних документів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виконання робіт з демонтажу об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів» від 19 квітня 2022 р. № 474.
Як поінформував Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, постановою встановлено:
1) підстави для розроблення проектно-технологічної документації з демонтажу та виконання демонтажних робіт, її замовника та розробника, а також вимоги до такої документації;
2) особливості дозвільно-погоджувальних процедур для виконання демонтажу;
3) етапи виконання робіт з демонтажу.
Читайте також: Демонтаж пошкоджених об’єктів проводитимуть за рішеннями комісій з надзвичайних ситуацій
Окрім того, перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406, доповнено такими роботами – демонтаж об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
Зміни також внесено до Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681.
Виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, а у випадках, передбачених законодавством, місцевим державним, військово-цивільним або військовим адміністраціям рекомендовано вжити заходів, передбачених затвердженим цією постановою порядком.