Connect with us

Події

Забезпечити дотримання прав суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з імпортом товарів: ААУ звернулася до державних інституцій України

Опубліковано

Асоціація адвокатів України (ААУ), як всеукраїнська громадська організація, що об’єднує фахових адвокатів у різних сферах, в тому числі, які захищають права та інтереси платників податків, звертається до Міністерства економіки України та Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням забезпечити дотримання прав суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з імпортом товарів на територію України.

На сьогодні бізнес намагається поступово відновити свою господарську діяльність та продовжити її ведення в умовах діючого воєнного стану.

Однак деякі обмеження, що були запроваджені на початку введення воєнного стану в державі вже виконали свою функцію, як короткострокового необхідного запобіжника руйнування економіки, і не можуть існувати надалі, оскільки однаковою мірою завдають глобальну невідворотну шкоду національній економіці та бізнесу.

Наразі більшість національних суб’єктів господарювання в умовах наявного нормативно-правового регулювання механізму критичного імпорту абсолютно обмежені в можливості ведення власної господарської діяльності, яка безпосередньо залежить від здійснення поставки імпортних товарів з метою їх подальшої реалізації іншим суб’єктам господарювання або кінцевим споживачам.

За відсутності в чинному законодавстві України терміну «товари критичного імпорту», віднесення або невіднесення певних товарів до товарів критичного імпорту може мати досить суб’єктивний обмежуючий характер, оскільки призводитиме до нерівного становища інших суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність щодо поставки імпортованих товарів для їх подальшої реалізації.

Відповідно поява певної економічної дискримінації таких суб’єктів господарювання, спричинена відсутністю можливості ведення ними господарської діяльності в рамках діючого механізму критичного імпорту, матиме очікувані негативні наслідки: їх збитковість, ліквідацію/припинення діяльності в певній сфері або банкрутство.

Вказане проблемне питання стосується не лише господарської діяльності суб’єктів господарювання-постачальників імпортованих товарів, які зацікавлені у налагодженні власного бізнесу, що є цілком закономірним, а також стосується своєчасності та достатності наповнення бюджету, тобто є нагальним питанням, що потребує вирішення на державному рівні.

На думку ААУ, врегулювання цього проблемного питання полягає саме в зміні діючого механізму критичного імпорту та забезпеченні можливості усім суб’єктам господарювання-резидентам, що здійснюють імпорт товарів для подальшого ведення ними господарської діяльності проводити розрахунки в іноземній валюті, оскільки повноцінне відновлення господарської діяльності можливе лише при відсутності обмежуючих механізмів з боку держави.

Таким чином, ААУ просить ініціювати внесення змін до нормативно-правових актів:

1) щодо скасування механізму критичного імпорту:

– постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 р. № 153 «Про перелік товарів критичного імпорту»;

– постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2022 р. № 289 «Деякі питання товарів критичного імпорту»;

– постанова Національного банку України від 24 лютого 2022 р. № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану»;

2) щодо збільшення строку здійснення розрахунків в іноземній валюті стосовно поставленого імпортованого товару під час застосування механізму критичного імпорту – до постанови Національного банку України від 24 лютого 2022 р. № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану».

Ознайомитися з повним текстом звернення можна за посиланням

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.