Connect with us

В Україні

У Києві відкрили унікальний заклад для переселенців

Опубліковано

Столичний хаб «ЯМаріуполь» — це рідний дім для кожного маріупольця в столиці України, тут зібрані всі необхідні служби для переселенців.

«У Києві я відчула, що хочу жити», — слова, які зі сльозами на очах сказала 70-річна Неля Фролова, біженка зі зруйнованого російськими військами Маріуполя. Жінка прийшла до щойно відкритого в центрі столиці хабу «ЯМаріуполь» і одразу ж потрапила на реєстрацію таких самих, як вона, вимушених переселенців. Розповідає, що втратила все, що було нажито роками, але головне — не витримав знущань її чоловік і не витримало улюблене місто…

Читайте також: Міжнародна організація з міграції допоможе переселенцям

Сюди приходять люди, які не мають жодних ілюзій щодо «руського міра» та «спецоперації» путіна, які розучилися посміхатися, але навчилися бачити суть кожного, хто з ними розмовляє і миттєво реагувати на фальш. Саме це одразу відчуваєш, коли знаходишся в осередку переселенців із багатостраждального міста.

Саме для того, щоб вони не поневірялися після переїзду в села та міста, де житимуть після евакуації, для них відкривають спеціальні заклади «ЯМаріуполь». Це — гуманітарні центри всебічної допомоги.

«ЯМаріуполь» відтепер є й у Києві. Поруч з метро «Олімпійська», по вулиці Антоновича, 39. Це вже четвертий подібний заклад в провідних українських містах. Тут зібрані всі необхідні служби допомоги тим, хто евакуювався з Маріуполя. «Від мого першого телефонного дзвінка Віталію Кличку до відкриття «ЯМаріуполь» пройшло 14 днів. Якби не мер Києва, то ми б не отримали такого прекрасного приміщення в самому центрі столиці біля метро. Він ще нам дав на вибір кілька адрес і ми вибирали найбільш зручну. Я вдячний Кличку як другу і як міському голові Києва. Дякую йому від імені усіх маріупольців, адже його ніколи не доводиться про щось просити двічі. Тут все зроблено якісно і від серця. Чекаю на візит Віталія Кличка до нас, сюди, у хаб, після його повернення з Давосу», — розповів мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Він сьогодні буквально «в облозі» своїх земляків. Вони обнімаються і не можуть наговоритися. Бойченко розповів, що випадково дізнався про евакуацію його мами до безпечного міста, адже вона перебувала разом з усіма в Драмтеатрі, який прицільно розбомбили рашисти. «Мама виїхала «на адреналіні» з розривом шлунку, який навіть не відчувала. А от 91-річна бабуся лишилася в Маріуполі та її «стереже міліція ДНР», — ділиться трагічними відомостями про близьких мер.

Переселенці своєю чергою розповідають йому про свої історії…

«Тепер у маріупольців є свій дім, своє «посольство» в Києві», — говорить юристка Поліна Тимошенко. Вона виїхала зі зруйнованого рідного дому 17 березня і зараз допомагає в хабі «ЯМаріуполь» тим, хто вже зареєструвався знайти житло та роботу, відновити втрачені документи: пенсійні посвідчення, трудові книжки тощо. Надалі такі хаби планують відкрити ще в 11 великих містах. В них працюють виключно мешканці Маріуполя. Це надзвичайно вдала ідея. Адже маріупольцям не треба зайвих слів, щоб зрозуміти один одного. Та й роботу людям давати треба, а тут вона є.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.