Connect with us

В Україні

Як дістатися золотовалютних резервів росії?

У Мін’юсті України заявили, що знають, як це зробити

У Міністерстві юстиції України пропонуватимуть країнам Європи та США укласти міжнародний договір, який дозволяє використовувати золотовалютні резерви російської федерації для виплат компенсацій постраждалим від збройної агресії рф в Україні.

Читайте також: Позов до рф про відшкодування збитків: чи можливо?

Про це глава Мін’юсту Денис Малюська розповів журналістам «Схем» (проект Радіо Свобода). Він зазначив, що частину золотовалютних резервів росія перед 24 лютого «заховала або у золоті фізично, яке перебуває в них, або в Китаї – у юанях», а інша частина – на Заході. За словами міністра, йдеться про суму близько 300 мільярдів доларів. За словами міністра, резерви росії «захищені суверенним імунітетом, по суті це означає, що одна держава не може відібрати майно в іншої держави». Тому, за його словами, міністерство юстиції пропонує країнам, де зберігається частина золотовалютних резервів росії, укласти міжнародний договір. «Це може бути багатосторонній міжнародний договір, бо «перебити» імунітет на рівні національного законодавства майже неможливо. А коли міжнародна угода – це працює. Даний концепт нам зрозумілий, ми його описали, далі розпочнемо переговори з міжнародними партнерами», – заявив голова Мін’юсту України.

За словами Д. Малюськи, половина золотовалютних резервів рф знаходиться у США, Великій Британії та Швейцарії. «Виглядає це таким чином: буде створено фонд, куди перераховуватимуться кошти – золотовалютні резерви росії. Далі буде створено комісію, яка вивчатиме вимоги від постраждалих внаслідок агресії та виплачуватиме компенсації за рахунок цього фонду. На жаль, це, по суті, єдиний механізм, як можна дістатися золотовалютних резервів російської федерації», – зазначив міністр юстиції.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.