Connect with us

Законодавство

Три напрями використання вивільнених від оподаткування коштів учасником індустріального парку

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання учасником індустріального (промислового) парку вивільнених від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального (промислового) парку» від 30 вересня 2022 р. № 1095.

Затверджений нею Порядок визначає механізм використання вивільнених коштів у зв’язку із звільненням від оподаткування прибутку учасника індустріального (промислового) парку, включеного до Реєстру індустріальних (промислових) парків, від здійснення господарської діяльності у сферах та на строк, що визначені п. 142.4 ст. 142 Податкового кодексу України, виключно на території (в межах) індустріального парку.

Термін «вивільнені кошти» означає суму податку на прибуток підприємств, що не сплачується до бюджету та залишається у розпорядженні платника податку – учасника індустріального парку та спрямовується на розвиток його діяльності на території (в межах) індустріального парку за напрямами, які визначені цим Порядком.

Використання вивільнених коштів повинне бути пов’язане з діяльністю учасника індустріального парку, що здійснюється згідно з умовами договору про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.

Вивільнені кошти спрямовуються на розвиток діяльності учасника індустріального парку за такими напрямами:

  • створення чи переоснащення матеріально-технічної бази;
  • збільшення обсягу виробництва;
  • впровадження новітніх технологій.

Читайте також: Про цільове використання ввезеного обладнання учасники індустріальних парків мають звітувати щомісяця

Створення чи переоснащення матеріально-технічної бази здійснюється шляхом проведення комплексу заходів щодо підвищення техніко-економічного рівня окремих виробництв, цехів і дільниць на основі впровадження передової техніки та технології, механізації та автоматизації виробництва, модернізації та заміни застарілого і фізично зношеного устаткування на нове продуктивніше з розширенням (або без розширення) виробничих площ.

Створення чи переоснащення матеріально-технічної бази здійснюється також з урахуванням вартості придбаних (оплачених) необоротних та нематеріальних активів у період дії пільги за умови введення таких активів у подальшому в експлуатацію та використання у діяльності учасника індустріального парку.

Збільшення обсягу виробництва розраховується шляхом порівняння показників кількості реалізованих товарів, робіт і послуг за попередній та поточний звітні періоди, а також їх собівартості.

Впровадження новітніх технологій включає, визначені відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності витрати на розроблення, впровадження та освоєння виробництва нових товарів, робіт і послуг, створення чи впровадження та (або) вдосконалення технологій, а також організаційно-технічних рішень виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що поліпшують структуру та якість виробництва товарів, робіт і послуг учасника індустріального парку.

Витрати на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій, що понесені платником податків у період дії пільги, обліковуються починаючи з дати виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку дії такої пільги.

Читайте також: Нові повноваження Мінекономіки щодо індустріальних парків

Інформація про використання чи невикористання учасником індустріального парку суми вивільнених коштів у повному обсязі зазначається у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік.

Учасник індустріального парку також подає інформацію про обсяги вивільнених коштів та їх використання за формою згідно з додатком кожного півріччя до 5 липня та 5 січня керуючій компанії індустріального парку в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису або в паперовій формі для підготовки звіту про функціонування індустріального парку.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку використання учасником індустріального (промислового) парку вивільнених від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального (промислового) парку
||
№ Документа: 1095
Дата прийняття: 30.09.2022
Дата набрання чинності: 04.10.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку використання учасником індустріального (промислового) парку вивільнених від оподаткування коштів на розвиток його діяльності в межах індустріального (промислового) парку
||
№ Документа: 1095
Дата прийняття: 30.09.2022
Дата набрання чинності: 04.10.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає