Законодавство
Військові інженерно-технічні і фортифікаційні споруди можна будувати без дозвільних документів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про деякі питання будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд» від 8 листопада 2022 р. № 1255, якою встановлено, що на період правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:
– належність об’єктів будівництва з непостійним місцем розташування до військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд для потреб оборони визначається начальником обласної військової адміністрації за поданням командування військових формувань;
– для зазначених об’єктів будівництва оформлення документів на право користування земельними ділянками, отримання містобудівних умов та обмежень, реєстрація права власності не здійснюється.
Рішення про будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд приймається обласною військовою адміністрацією в межах наявного фінансового призначення.
Читайте також: Особливості проведення публічних закупівель на час воєнного стану
Також новим абзацом п. 10 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560, передбачено, що на період правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях проектна документація на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд для потреб оборони складається з відомостей про основні конструктивні рішення, про обсяги робіт і кошторисної документації, не підлягає експертизі та затверджується замовником.
Окрім того, унормовано, що будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд для потреб оборони не потребує дозвільних документів (нова редакція п. 17 переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406).