Законодавство
Підготовку концесійних проектів фінансуватиме держава
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 березня 2023 р. № 222, якою визначено механізм спрямування бюджетних коштів спеціального фонду державного бюджету на підготовку проектів, що здійснюються на умовах державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, та виконання довгострокових зобов’язань у рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, щодо об’єктів державної власності, крім довгострокових зобов’язань, відповідно до яких державний партнер повинен здійснити на користь приватного партнера плату за експлуатаційну готовність автомобільної дороги загального користування та інші виплати у порядку та на умовах, передбачених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійним договором, щодо будівництва та подальшої експлуатації автомобільної дороги.
Передбачається, що бюджетні кошти, джерелами яких є надходження, визначені п. 6-6 ч. 3 ст. 29 Бюджетного кодексу України (концесійні платежі), спрямовуються на:
1) виконання довгострокових зобов’язань розпорядників бюджетних коштів, які є державними партнерами, що зареєстровані в Реєстрі довгострокових зобов’язань у рамках державно-приватного партнерства та відповідно до яких прийнято рішення Кабінету Міністрів України про надання державної підтримки для здійснення державно-приватного партнерства;
Читайте також: Нові повноваження Мінекономіки щодо індустріальних парків
2) підготовку проектів державно-приватного партнерства відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з посилення інституційної спроможності для підготовки проектів державно-приватного партнерства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2019 р. № 407, а саме на:
– оплату послуг радників;
– оплату послуг з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки державної або комунальної власності та іншої документації із землеустрою, яка відповідно до законодавства є необхідною для надання земельної ділянки у користування, виконання робіт з розроблення (виготовлення) землевпорядної документації та її експертизи.
Бюджетні кошти, джерелами яких є надходження, визначені п. 6-7 ч. 3 ст. 29 Бюджетного кодексу України (реєстраційний внесок), спрямовуються на покриття витрат, пов’язаних з організацією та проведенням концесійного конкурсу, а також із залученням до роботи конкурсної комісії незалежних експертів.