Законодавство
Для залучення субординованого боргу банк має вказати джерела походження коштів
Правління Національного Банку України видало постанову «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні» № 78.
Зміни здебільшого стосуються операцій з субординованим боргом – звичайними незабезпеченими борговими капітальними інструментами, які відповідно до угоди не можуть бути взяті з банку раніше п'яти років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій усіх інших кредиторів.
Отже, змінами до абз. 3 глави 1 розділу ІІІ Інструкції встановлено, що банк-резидент може бути інвестором за умови дотримання ним нормативів капіталу та ліквідності протягом останніх трьох місяців, що передують даті надання коштів на умовах субординованого боргу.
Окрім того, згідно зі змінами до пункту 2.2 глави 2 Інструкції, для отримання дозволу на залучення коштів інвестора, банк-боржник має у 10-денний термін після укладення угоди, договору з Інвестором подати певні документи (залежно від статусу інвестора), перелік яких регламентований вищевказаним пунктом глави 2.
Банк має надати письмове підтвердження, що Інвестор не має фінансових та/або майнових зобов`язань перед банком-боржником на дату укладення угоди (договору), та список пов`язаних з Інвестором осіб, крім випадків, коли Інвестором є міжнародна фінансова установа, з якою укладено міжнародний договір України.
Також, відповідно до змін до підпункту «ж» пункту 2.2 глави 2 Інструкції, банк для отримання дозволу на залучення субординованого боргу зобов`язаний надати документи, що підтверджують джерела походження коштів, які залучаються банком на умовах субординованого боргу, крім випадків, коли Інвестором є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб або міжнародна фінансова установа.
Постанова набере чинності 17 серпня 2018 р.
You must be logged in to post a comment Login