Законодавство
Відновлено трираундові аукціони у відкритих торгах
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 2023 р. № 471, якою для повернення проведення трираундових аукціонів у відкритих торгах оновлено особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.
«Змінами передбачено, що відкриті торги проводяться із застосуванням трираундових аукціонів, якщо подано дві і більше тендерних пропозицій. Водночас якщо була подана одна тендерна пропозиція, то в такому разі електронний аукціон не застосовується автоматично», – прокоментувала заступник Міністра економіки України Надія Бігун.
Разом з тим, передбачено, що за обґрунтованим рішенням замовника відкриті торги можуть бути проведені без застосування трираундового електронного аукціону, в такому випадку проводиться лише сліпий аукціон на етапі подання пропозиції. Технічна реалізація «опціональності» аукціонів покликана дати можливість на майбутнє гнучко реагувати на ситуацію з енергопостачанням, або іншими форс-мажорами, що можуть бути викликані війною.
Читайте також: Утворено комісії з оскарження публічних закупівель
Також установлено, що замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг у громадян російської федерації/республіки білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства російської федерації/республіки білорусь; юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є російська федерація/республіка білорусь, громадянин російської федерації/республіки білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства російської федерації/республіки білорусь, крім випадків коли активи в установленому законодавством порядку передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Крім того, забезпечено можливість проведення Державною кримінально-виконавчою службою України закупівель з використанням електронного каталогу.
Нагадаємо, закупівлі оборонної продукції розділено на дві групи