Законодавство
Як набути статус саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 липня 2023 р. № 692, якою визначено процедуру набуття статусу саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель.
Затвердженим нею Порядком, зокрема встановлено, що заявник, що має намір набути статусу саморегулівної організації, повинен відповідати критеріям, визначеним ч. 4 ст. 10 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».
Відповідність заявника встановленим Законом критеріям є обов’язковою на момент прийняття рішення про реєстрацію саморегулівної організації і протягом періоду діяльності такої саморегулівної організації.
Реєстрація саморегулівної організації здійснюється відповідно до рішення Мінінфраструктури на безоплатній основі в електронній системі будівництва.
Для реєстрації як саморегулівної організації заявник подає до Мінінфраструктури заяву в електронній або паперовій формі згідно з додатком 1, до якої додаються:
1) довідка, що містить інформацію про заявника, а саме повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження, номер телефону, адресу електронної пошти, адресу веб-сайту, посаду, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника, та інформацію про інші органи управління, відомості про відокремлені підрозділи (у разі наявності), їх місцезнаходження, номер телефону керівника;
2) копія рішення уповноваженого органу управління заявника про намір набути статусу саморегулівної організації;
3) довідка про склад членів заявника за формою згідно з додатком 2;
4) довідка про членів заявника, що провадять на постійній основі професійну діяльність у сфері сертифікації енергетичної ефективності будівель або обстеження інженерних систем відповідно до Закону, за формою згідно з додатком 3.
Документи, що додаються до заяви, не можуть за датою складення перевищувати одного місяця до дня подання заяви і повинні бути засвідчені керівником заявника.
Читайте також: Новий етап програми єОселя стартує з 1 серпня
Мінінфраструктури протягом 20 календарних днів з дня надходження заяви та документів, що додаються до неї, розглядає заяву. Під час розгляду заяви проводиться перевірка достовірності відомостей, що містяться у поданих заявником документах.
Про відмову в реєстрації саморегулівної організації Мінінфраструктури повідомляє заявникові протягом п’яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення. У повідомленні зазначаються вмотивовані підстави такої відмови.
Після усунення недоліків, що стали причиною прийняття рішення про відмову в реєстрації саморегулівної організації, заявник може повторно подати заяву.
Про прийняття рішення про реєстрацію саморегулівної організації Мінінфраструктури повідомляє заявникові протягом п’яти робочих днів з дня прийняття такого рішення з наданням його копії.
Інформація про зареєстровані саморегулівні організації оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінінфраструктури.
Неприбуткове добровільне об’єднання фізичних та/або юридичних осіб за напрямом господарської чи професійної діяльності у сфері енергетичної ефективності набуває статусу саморегулівної організації з моменту його реєстрації Мінінфраструктури відповідно до цього Порядку.
Також затверджено Примірний статут саморегулівної організації у сфері енергетичної ефективності будівель.