Законодавство
Державна допомога роботодавцям на професійну підготовку працівників
Прийнято постанову КМУ «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на професійну підготовку працівників», якою до таких критеріїв віднесено:
- недопущення суттєвої нерівності умов діяльності конкуруючих між собою суб’єктів господарювання;
- збільшення кількості працівників, що проходять професійну підготовку.
Державна допомога на професійну підготовку є допустимою у разі, якщо вона надається з метою стимулювання роботодавця підвищувати професійний рівень працівників і спрямована на відшкодування суб’єктам господарювання витрат на професійну підготовку працівників.
Відтепер допомога на професійну підготовку надається у будь-якій формі, а її максимальний розмір становить не більш як 50 відсотків розміру таких витрат. Це значення може збільшуватися, але не більш як до 70 відсотків.
Державна допомога надаватиметься роботодавцям у разі наявності таких витрат:
- витрати на оплату праці викладацького персоналу за час, протягом якого здійснюється професійна підготовка працівників;
- витрати викладацького персоналу і працівників, які проходять професійну підготовку, зокрема витрати на проїзд, придбання навчальних та інших матеріалів, які безпосередньо пов’язані з професійною підготовкою, амортизацію інструментів і обладнання в обсязі, необхідному для професійної підготовки. До цих витрат не належать витрати на проживання, крім мінімально необхідних витрат на проживання працівників, що є особами з інвалідністю;
- витрати на надання консультаційних послуг, пов’язаних з професійною підготовкою;
- витрати на оплату праці (заробітну плату) працівників за час, протягом якого вони проходять професійну підготовку;
- адміністративні, накладні та інші непрямі витрати за час, протягом якого працівники проходять професійну підготовку.
Продовжити читання →
You must be logged in to post a comment Login