Connect with us

Законодавство

Вагітні жінки можуть іти у відпустку пізніше строку

Опубліковано

Верховна Рада в другому читанні проголосувала за законопроект, який дозволяє вагітним жінкам, які працюють, за бажанням іти у відпустку пізніше, ніж за 70 днів до пологів.

Читайте також: Без дозволу органу опіки і піклування не можна відчужувати будь-яке нерухоме майно дітей та підопічних

Про це інформує сайт парламенту. Щодо невикористаних до пологів днів, то їх можна буде додати до післяпологової відпустки. Нагадаємо, відповідно до статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 17 Закону «Про відпустки» працюючим жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 126 календарних днів – 70 днів до та 56 днів після пологів.

«Початок та завершення такої відпустки визначений на законодавчому рівні й обліковується від дати пологів. Тобто жінки не мають можливості змінити дату початку такої відпустки, зважаючи на свій медичний стан та самопочуття. Окрім того, якщо жінка не використала частину вказаної відпустки до пологів, невикористані дні не можуть бути перенесені та використані нею після пологів», – вказувалося в пояснювальній записці до прийнятого законопроекту.

Читайте також: Норму про супроводження субтитрами англомовних фільмів замість дубляжу буде виключено

Відповідно до закону, за відсутності медичних протипоказань, працююча жінка при надії за бажанням зможе розпочати відпустку пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів та пропорційно збільшити післяпологову частину відпустки. При цьому, як вказується, загальна тривалість відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.