Connect with us

В Україні

Дві моделі спецтрибуналу для рф

Опубліковано

Українська влада розробила дві моделі спецтрибуналу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини в Україні. Наразі вже ведеться обговорення способів їх реалізації із західними партнерами.

Про це розповів Генеральний прокурор Андрій Костін в інтерв’ю «Укрінформ». За його словами, на сьогодні все ще на стадії дискусії, однак у порівнянні з минулим роком, коли захід сумнівався в необхідності трибуналу, навіть обговорення окремих форматів можна вважати значним прогресом. «Є дві моделі. Перша передбачає міжнародний договір. Вона проста з точки зору того, що на рівні міжнародного права країни, які підписали такий договір, можуть застосувати будь-яку практику, яка існувала до того, починаючи з Нюрнберга. Проблема такого міжнародного договору стосується наявності політичної волі у тих країнах, які підтримують ідею трибуналу. Якщо застосовувати модель Спецтрибуналу, побудовану на міжнародному договорі, то вона передбачає необхідність ратифікації в парламентах цих країн. Тобто можна підписати договір з виконавчою владою країни, але законодавча влада має його обов’язково підтвердити», – сказав А. Костін.

Читайте також: Brexit — помилка

Як було зазначено, друга модель побудована на угоді між Генеральним секретарем ООН та Україною, але для цього вона має бути підтримана в Радбезі ООН. «Через позицію певних країн рішення про створення Спецтрибуналу може не пройти. Тому зараз у нас обговорюються два варіанти – це міжнародний трибунал, створений на підставі резолюції Генеральної асамблеї ООН, а інша пропозиція – про інтернаціоналізований трибунал, який передбачає у його складі українських та іноземних суддів, які діятимуть на базі українського права», – наголосив він. Генпрокурор також зазначив, що притягнення до відповідальності за воєнні злочини президента рф в. путіна може бути набагато складнішим. «Складність у тому, що він має імунітет. Тобто, є дві базові позиції, працюючи з якими, думаю, ми знайдемо результат. Заочне засудження можливе. У цьому й відмінність Спецтрибуналу від МКС. Останній не може судити заочно. А трибунал – може. Український народ не повинен довго чекати», – зауважив Андрій Костін.

Читайте також: Конфіскація активів рф для України: що змінить новий законопроект, зареєстрований у Сенаті США?

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.