Законодавство
На дослідження і розробки кошти надаватимуть за конкурсом
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Національній академії наук для підтримки розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень» від 29 вересня 2023 р. № 1040.
Новою редакцією пп. 1 п. 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 641, унормовано, що бюджетні кошти спрямовуються, серед іншого, на підтримку пріоритетних для держави наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, які кожні два роки визначаються Академією з урахуванням світових тенденцій науково-технологічного розвитку та відповідно до законодавчо визначених пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки.
Читайте також: Фінансову підтримку підприємцям надаватимуть за договорами факторингу
При цьому змінами до п. 4 Порядку встановлено, що за визначеним вище напрямом бюджетні кошти надаються науковим установам Академії на конкурсній основі для проведення пріоритетних досліджень і розробок науковими підрозділами, які за результатами оцінювання ефективності діяльності наукових установ Академії відповідно до Методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ Національної академії наук України, затвердженої постановою Президії Академії від 15 березня 2017 р. № 75, віднесені до категорії А (мають вагомі наукові та практичні результати своєї діяльності, визнані на міжнародному та найвищому національному рівні).
Умовою відбору досліджень і розробок є їх спрямованість на розв’язання безпосередніх проблем національної безпеки; відновлення та розвиток у післявоєнний час стратегічних галузей промисловості України з використанням новітніх технологій; забезпечення пріоритетних реформ, стратегічних ініціатив, реалізація яких є необхідною у воєнний і післявоєнний періоди.
Частка прикладних досліджень і розробок має становити не менше 70 відсотків загальної кількості робіт, відібраних за конкурсом.
Строк виконання досліджень і розробок становить не більше двох років.
Внесено зміни й до п. 7, 9 Порядку.