В Україні
Знищити можливості для корупції за допомогою цифровізації
«Комп’ютер не бере хабарів»: уряд хоче знищити можливості для корупції за рахунок цифровізації.
КМУ встановив у відновленні України пʼять пріоритетів. Перший – енергетика. Станом на сьогодні проведено вже понад 80% робіт із відновлення мереж та підстанцій після російських ударів.
Читайте також: Понад 5 млрд грн на регіональні проекти відновлення
Також з фонду ліквідації наслідків агресії уряд виділив близько 60 млрд гривень на відновлення інфраструктури та для житла людей. Про це премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив на зустрічі з журналістами.
Другий пріоритет – гуманітарне розмінування. У жовтні буде форум в Загребі, де вчергове планують скоординуватися з партнерами. Україна є лідером з кількості замінованих земель, за оцінками вчених, на розмінування всієї території потрібні десятки, а то й сотні років.
Натомість Д. Шмигаль заявив, що є амбіція й ці сподівання завершити розмінування масштабних аграрних земель за три роки після визволення.
Прем’єр сподівається, що на розмінування всієї території України піде пʼять-сім років після перемоги. Для розмінування агроземель збираються використовувати дрони, а також спеціальні розміновувальні машини, виробництво яких Україна вже розпочала.
Третій пріоритет – частково або повністю вже відновлено 800 медичних закладів, 400 шкіл, 19 критичних мостів.
Четвертий – допомога людям. Повноцінно запрацювала програма «єВідновлення» і 12 тис. сімей отримали кошти на ремонти. Скоро запрацюють сертифікати за знищене житло – вони дозволять купувати житло замість знищеного – це буде повністю електронна система.
Читайте також: Понад 21 млрд грн від Японії спрямують на програми екстреного відновлення
П’ятий пріоритет – антикорупційна політика. Уряд концентрується на наступному етапі – знищення системних можливостей для корупції. Допомогти в цьому має цифровізація та зменшення ролі держави в економіці. Шмигаль нагадав, що Президент у своїй передвиборчій програмі заявляв, що компʼютер хабарів не бере, тож акцент робитиметься на цифровізацію. А під контролем держави залишиться не більше 200 підприємств критичної інфрастуктури, які не підлягають приватизації, але будуть корпоратизовані.
Джерело: Юридичний вісник України