Події
«Ми такі ж, як і всі, але трохи інші…»
Знаний в Україні і за її межами вищий навчальний заклад — Національний університет біоресурсів і природокористування святкує своє 125-річчя, а з ним і юрфак НУБіП.
Олена Яра декан юридичного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України,доктор юридичних наук |
Олексій Піддубний завідувач кафедри цивільного та господарського права НУБіП, кандидат юридичних наук |
В юридичній освіті України майже всі знають своїх колег: зустрічаються на з’їздах представників правничих вишів, працюють в експертних і науково-консультативних радах при державних органах, опонують на захистах дисертацій, приятелюють і спілкуються в приватному житті. Тому те, хто є хто, – не приховаєш! Звісно, в когось кращий потенціал, хтось, навпаки, переживає скрутні часи, але всі понад 50 ліцензованих вишів, де готуються студенти зі спеціальності 081 «Право», мають однакові права й обов’язки, а їх випускники не повинні вважатися «меншими» чи «більшими» юристами, тим більше, голослівно й бездоказово. На жаль, формальним і менш приємним приводом для написання цієї статті стала заява пана Олексія Баганця, людини поважної в усіх відношеннях і без сумніву фахової, в минулому заступника Генерального прокурора України, учасника низки громадських організацій, а наразі ще й стрільця тероборони Києва.
Читайте також: На дослідження і розробки кошти надаватимуть за конкурсом
Зокрема, в матеріалі «Домашнє завдання, або очікувані результати виборів директора НАБУ», автор дозволив собі висловлювання про очільника відомства, що «..навіть юридичну, так би мовити, «професійну освіту» він отримував не у визнаних юридичних вузах нашої країни, а в Національному університеті біоресурсів та природокористування, який явно не спеціалізується на підготовці юристів».
Повз таку фразу весь наш цілком достойний професійний колектив і все студентство та численні за десятиліття випускники пройти не змогли (а, до речі, нинішній очільник НАБУ – не єдиний керівник центральних органів виконавчої влади, які здобували юридичну освіту в нашому університеті, або захищали в нас дисертації з права, є й багато інших, які теж досягли професійних висот у бізнесі та громадській діяльності і ким у нас є всі підстави пишатися).
Авжеж, кожен має право на своє оціночне судження, тому претензій до автора ми жодних не висуваємо, але роботу свою цінуємо й любимо, а отже, поговоримо про позитив, тим більше в цьому році є нагода – Національний університет біоресурсів і природокористування України святкує своє 125-річчя.
Зазначимо, що юридичний факультет з’явився у складі нашого вишу ще в 2001 році й відтоді рік за роком упевнено крокує та зростає разом з усім колективом, студентами й численними випускниками. Звичайно, перебування в складі університету того типу, який за кордоном називають «наука про життя», накладає певну специфіку, яка в цілому відображається при розробці й акредитації наших освітніх програм – правове забезпечення всіх видів природокористування й аграрної діяльності. Своя специфіка, індивідуальність – це вимога часу й у першу чергу, відповідь на запитання акредитаційних експертів: а чим ви відрізняєтесь від інших вузів, навіщо беретеся вчити правників, коли є знані класичні юридичні університети?
У відповідь можемо констатувати, що наш факультет давно не обмежується відведеною нішею, в його складі нараховується п’ять кафедр, що відображають спектр існуючих правничих спеціалізацій, на яких працюють 50 науково-педагогічних працівників, серед яких 30 кандидатів юридичних наук і докторів філософії у галузі права, 20 професорів, 2 члени національних академічних установ, лауреати державних премій та інших нагород і відзнак. До того ж щорічно підвищується індекс цитування та збільшується кількість статтей наших науково педагогічних працівників у міжнародних наукометричних базах даних. Факультет є постійним виконавцем науково-дослідних робіт за державним замовленням. Маємо спеціалізовану вчену раду із захисту докторських дисертацій, щорічно формуємо десятки разових рад з захисту докторів філософії, здобувачі беруть активну участь в олімпіадах з права, конкурсах студентських наукових робіт, проводимо науково-просвітницьку та профорієнтаційну роботу.
Читайте також: Уведено квартальну звітність про застосування небезпечних речовин
Додамо й те, що ще в березні 2022 року викладачами було прийнято рішення про щомісячне перерахування одноденного заробітку на рахунок Збройних сил України. Є й численні наші здобувачі, хто встав з-за парти і відправився захищати країну від ворога.
Проте все це не є визначальним, адже, як ми зазначали із самого початку, багато хто з наших колег може сказати про себе те ж саме й матимуть рацію, оскільки саме наявність розмаїтого освітнього середовища дає нам демократизм, здорову конкуренцію, відповідальне ставлення та локальний патріотизм – адже ми шануємо нашу освітню установу, її традиції, той величезний потенціал наших колег у природоресурсній сфері, їх потребу в нас, як правниках, що прививають основи правового світогляду студентам усіх спеціальностей.
Тому, користуючись нагодою ювілею нашого навчального закладу, хочемо передати привіт усім колегам-юристам, побажати нам злагоди, згуртованості, а ще впевнено здолати всі наявні перешкоди та продовжити готувати фахівців, близьких нам по духу, для яких цінності демократії, свободи і права є найголовнішими. А ми, в свою чергу, продовжимо спеціалізуватися на тому, що вміємо найкраще, що робили й будемо продовжувати робити за будь-яких умов, звісно, на підготовці юристів.
Від редакції: У зв’язку зі 125-річчям НУБіП редакція ЮВУ вітає весь трудовий колектив університету і в першу чергу колег-юристів із юрфаку. Зичимо успіхів, добра і нових звершень на теренах освіти і науки України.
Джерело: Юридичний вісник України