В Україні
Земельні торги – кількість не зменшується
Із початку року понад 1 мільярд гривень принесли організаторам земельні торги на «Прозорро.Продажі». Ці кошти надійшли до бюджетів різних рівнів, за підсумками майже 4,7 тис. успішних онлайн-аукціонів.
Читайте також: Лобістські норми і дисбаланс інтересів. Що не так із законопроектом про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників?
Від початку 2023 року організатори земельних торгів у державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» заробили вже понад 1 млрд гривень. Як стверджують фахівці, в середньому ціна на землю за результатами торгів, проведених за цей час, зростала майже вдвічі. Майже 790 млн гривень організатори онлайн-аукціонів отримали з продажу комунальної й державної землі не сільськогосподарського призначення та приватних сільгоспземель. Ще понад 290 млн грн на рік становлять доходи з оренди земель. Продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення відповідно до Земельного кодексу залишається забороненим.
Ще трохи статистики. З інформації випливає, що з початку 2023 земельні торги оголосили 1,2 тис. організаторів, з них майже 680 — органи місцевого самоврядування. За право придбати або взяти в оренду землю на онлайн-аукціонах за цей час позмагалося понад 7 тисяч учасників. Найбільше земельних торгів відбулося в Одеській області — майже 500. До топ-5 регіонів за кількістю аукціонів входять також Черкащина — 418 завершених торгів, Полтавщина — 348, Львівщина — 320, Кіровоградщина — 270.
Читайте також: Право отримання земельної ділянки у порядку безоплатної приватизації можна буде захистити в суді
Ще майже вісім сотень торгів у системі перебувають на етапі укладання угод, що може принести організаторам додатково понад 213 млн гривень. Кожен охочий може позмагатися за майже 2,3 тисячі ділянок, що сьогодні виставлені в системі для оренди або купівлі.
Віталій Соловей, адвокат,
партнер Адвокатського обʼєднання «Schendler»
Джерело: Юридичний вісник України