В Україні
Україна стала 35-ю країною, судові рішення якої з’являться в міжнародній базі даних з інтелектуальної власності
Така опція стала доступною завдяки підписанню Меморандуму про взаєморозуміння між Верховним Судом та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо Бази даних судових рішень WIPO Lex-Judgments.
Документ засвідчили підписами Голова ВС Станіслав Кравченко та Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг. Його метою є встановлення співробітництва та сприяння поширенню провідних судових рішень в ІР-сфері через зазначену базу даних, яку веде ВОІВ.
Читайте також: Державна реєстрація прав не є підставою набуття права власності, а лише засвідченням державою вже набутого спадкодавцем права власності
База даних судових рішень WIPO LexJudgments, запущена ВОІВ у вересні 2020 року, забезпечує доступ до найважливіших судових рішень різних країн світу, що стосуються права інтелектуальної власності та були віднесені самими судами або іншими національними органами кожної держави-члена до категорії найбільш значущих із причини їхньої вагомості або значення як прецедентних рішень. ВОІВ надає ВС доступ до вебінтерфейсу для внесення судових рішень і відповідної інформації до бази даних судових рішень WIPO LexJudgments. Зі свого боку, Верховний Суд відбирає судові рішення для внесення до вказаної бази даних на власний розсуд, переважно використовуючи такі несукупні критерії: остаточні рішення по суті справи, ухвалені судом; рішення, що встановлюють прецеденти чи переконливі тлумачення для майбутніх рішень; рішення, цитовані в інших рішеннях або іншим чином високо оцінені науковцями чи правовою спільнотою; рішення, що мають значний вплив на предмет спору (наприклад, питання, що з’явилися в зв’язку з останнім розвитком технологій або стосуються впливу на економічний сектор).
Читайте також: Заявки на держреєстрацію авторського права і договорів щодо майнових прав на твір можна подавати в е-формі
WIPO Lex-Judgments доповнює інформацію бази даних WIPO Lex, яка є сховищем зібраної ВОІВ глобальної колекції нормативно-правових актів і договорів в ІР-сфері. Вона містить докладні бібліографічні відомості про всі відповідні рішення (з функцією пошуку), включаючи їхній предмет; назву органу, який ухвалив рішення; тип розгляду; відповідні положення нормативних актів; ключові слова й резюме, а також повні тексти рішень мовою оригіналу.
Джерело: Юридичний вісник України